Soukalová se těšila na 'vtipnou' střelbu: Dvacet trestných kol jsem ještě nejela

Žádný závod s hromadným startem, už jen balení a závěrečná párty s předáváním glóbů za celosezonní vítězství. Takový je nakonec dnešní plán vítězky Světového poháru biatlonistek Gabriely Soukalové a jejích soupeřek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabriela Soukalová na tiskové konferenci během volného dne na MS | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

„Tak to bych nevěřila, že tenhle sloup spadne,“ smála se Gabriela Soukalová, když viděla fotografii ze střelnice v Chanty-Mansijsku. Na stavy číslo 28 a 29 totiž spadl stožár umělého osvětlení. I proto bylo rozhodnuto o zrušení závodů.

Je to pro vás dobrá, nebo špatná zpráva, že se nebude závodit?

Přehrát

00:00 / 00:00

Gabriela Soukalová získala malý křišťálový glóbus na hotelovém pokoji, navštívil ji tam reportér ČRo Tomáš Kohout

Je bezvadná zpráva, jak to dopadlo, ale mrzí mě, že jsem se se sezonou a s ostatními nemohla rozloučit prostřednictvím posledního závodu. Je to trochu škoda. Těšila jsem se, že to bude vtipná střelba, říkala jsem si, že se mi ještě nepoštěstilo jet dvacet kol. Ani dneska si to nevyplním.

Není úplně na škodu pošetřit síly. Jaké to bylo, když jste se dozvěděla, že je definitivní konec?

Když jsem se to dozvěděla, začala jsem hystericky brečet. Byla jsem nadšená z toho, jak to dopadlo, výsledek je skvělý, další glóbus ve sbírce. Dnes by to byl velmi těsný souboj s Marií (Dorinovou-Habertovou, pozn. red), která za mnou byla jen pět bodů, to je skoro nic. Nejsem si jistá, jak by to dopadlo.

Nicméně na poslední závod jsem se těšila bez ohledu na výsledek.

Závěrečné závody biatlonistů zrušil vítr. Soukalová získala poslední glóbus bez boje

Číst článek

Jak strávíte zbytek dne? Slavnostní předávání glóbů vás ještě čeká, ale co máte teď v plánu?

I když nezávodíme, tak program je docela nabitý. Sbalit lyže, věci, absolvovat focení s glóby a večer je galavečer. Na ten se musím připravit, ženské to tak dělávají, než někam jdou. Bude toho dost, ale aspoň se tu člověk poslední den nenudí, když už nemůžeme bojovat.

Těšíte se, že si obléknete večerní šaty, které jste si přivezla?

Moc se těším. To vždycky na takové dámské nošeníčko v podobě krásný šatů. Je to příjemná změna po půl roce tepláků a elastického oblečení na trénink.

Tomáš Kohout, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme