Soukalová skončila v závodě s hromadným startem sedmá. Žlutý dres však drží dál

Gabriela Soukalová v dnešním závodě s hromadným startem v Ruhpoldingu přidala další umístění v elitní desítce poté, co doběhla na sedmém místě. Česká reprezentantka se v top 10 držela po celou dobu závodu, ve kterém terč minula celkem dvakrát. Do první desítky se z českých závodnic vešla ještě Veronika Vítková, která skončila devátá. Závod ovládla Laura Dahlmeierová.

Gabriela Soukalová na trati v německém Ruhpoldingu

Gabriela Soukalová na trati v německém Ruhpoldingu | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Gabriele Soukalové v dnešním závodě s hromadným startem vyšla především první polovina, když první dvě položky odstřílela čistě a držela se ve vedení.

O to přišla až při první střelbě ve stoje, kdy minula jeden terč a propadla se na páté místo. Šanci na další pódiové umístění si pak definitivně odstřelila při závěrečné střelecké položce, během které netrefila jeden terč a musela se vydat na 150 metrů dlouhé trestné kolo.

Prostor střelnice Soukalová následně opustila na osmém místě, ale v závěru zabojovala a dosáhla na konečnou sedmou příčku.

Stříbro pro dceru a manželku. Vymýšlel jsem, jak budu slavit, usmíval se Moravec

Dobře se vedlo i Veronice Vítkové, která dojela na devátém místě poté, co v závěrečných metrech předjela několik soupeřek. Její umístění však mohlo být ještě lepší, nebýt třech chyb na první položce vestoje.

Zbylé dvě závodnice z České republiky, Eva Puskarčíková a Lucie Charvátová, obsadily 16., respektive 27. místo.

Jasnou vítězkou závodu byla Laura Dahlmeierová, jež opět sestřelila všechny terče. Pro druhé místo si dojela Francouzka Dorinová Habertová, která o necelých sedm sekund pokořila třetí v cíli Norku Eckhoffovou.

Závody SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Ženy - závod s hromadným startem (12,5 km):
1. Dahlmeierová (Něm.) 33:17,7 (0), 2. Dorinová Habertová (Fr.) -15,3 (1), 3. Eckhoffová (Nor.) -21,9 (2), 4. Bescondová (Fr.) -21,9 (0), 5. Pidhrušná (Ukr.) -30,5 (0), 6. Dunkleeová (USA) -31,4 (1), 7. Soukalová (ČR) -49,2 (2), 8. Gwizdoňová (Pol.) -50,7 (0), 9. Vítková (ČR) -1:09,0 (3), 10. Tačizakiová (Jap.) -1:12,4 (0), ...16. Puskarčíková -1:30,3 (1), 27. Charvátová (obě ČR) -2:29,1 (5).

Průběžné pořadí SP (po 11 z 26 závodů): 1. Soukalová 503, 2. Dorinová Habertová 468, 3. Hildebrandová (Něm.) 423, 4. Dahlmeierová 405, 5. Mäkäräinenová (Fin.) 382, 6. Wiererová (It.) 368, 7. Vítková 339, ...20. Puskarčíková 195, 26. Charvátová 144, 58. Landová 22.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít