Soukalová skončila ve sprintu čtvrtá. O medaili ji připravila chyba na střelnici

Gabriela Soukalová na Holmenkollenu jen těsně nedosáhla na druhou individuální medaili z mistrovství světa v kariéře poté, co v dnešním sprintu obsadila čtvrté místo. Česká biatlonistka v závodě sice chybovala pouze jednou, ale tato minela jí nakonec stála medailové umístění. Z vítězství se radovala Norka Eckhoffová, jež stejně jako stříbrná Dorinová Habertová, zastřílela čistě. Dařilo se i Veronice Vítkové, která obsadila sedmou příčku.

Biatlonistka Gabriela Soukalová na trati v Oslu

Biatlonistka Gabriela Soukalová na trati v Oslu | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Česká závodnice zahájila dnešní sprint ve svižném tempu, když jí před první střelbou patřila druhá pozice. První střelecká položka však Soukalové nevyšla ideálně poté, co se dopustila jedné chyby a propadla se mimo první desítku.

V dalším průběhu závodu již ale vedoucí žena Světového poháru nechybovala a postupně se posouvala mezi nejlepší. Kromě čisté střelby ve stoje se Soukalová mohla opřít i o fantastický běh, díky kterému v závěru překonala Wiererovou a cílem projela na druhém místě.

Sprint na MS biatlonistů ovládl Fourcade, Holmenkollen nadchl stříbrný Björndalen

Na trati však ještě zbývalo několik favoritek, které mohly pozici české závodnice ohrotit. To se ve zbývajícím průběhu podařilo Eckhoffové, jež se dokonce dostala na první pozici, a Dahlmeierové, která stejně jako Soukalová minula jeden terč.

Do první desítky se vedle Soukalové z českých reprezentantek vešla také Veronika Vítková, jež oproti minulým závodům zlepšila střelbu a po jediné chybě na střelnici si dojela pro sedmé místo.

Na body z českých reprezentantek dosáhla ještě Lucie Charvátová, která skončila se třemi minelami na střelnici ve čtvrté desítce. Zato debutantce na mistrovství světa Jessice Jislové se sice výborně dařilo na střelnici, ale kvůli pomalejšímu běhu skončila mimo bodovanou čtyřicítku.

Program MS v Oslu bude pokračovat zítra, kdy se jak biatlonisté, tak biatlonistky představí ve stíhacích závodech.

Gabča ve sprintu na MS čtvrtá! Ohromnou radost nám udělala i Verča Vítková, který s bezchybnou střelbou doběhla na parádním sedmém místě!!

Zveřejnil(a) Český biatlon dne 5. březen 2016

Mistrovství světa v biatlonu v Oslu:

Ženy - sprint (7,5 km): 1. Eckhoffová (Nor.) 21:10,8 (0), 2. Dorinová Habertová (Fr.) -15,0 (0), 3. Dahlmeierová (Něm.) -19,8 (1), 4. Soukalová (ČR) -37,8 (1), 5. Wiererová (It.) -38,2 (0), 6. Brorssonová (Švéd.) -43,9 (0), 7. Vítková (ČR) -46,0 (0), 8. Dunkleeová (USA) -48,2 (1), 9. Mäkäräinenová (Fin.) -48,5 (1), 10. Hildebrandová (Něm.) -50,9 (0), ...33. Charvátová -1:43,9 (3), 42. J. Jislová (obě ČR) -1:56,1 (0).

Průběžné pořadí SP (po 20 z 26 závodů): 1. Soukalová 926, 2. Dorinová Habertová 802, 3. Wiererová 780, 4. Mäkäräinenová 679, 5. Hildebrandová 627, 6. Pidhrušná (Ukr.) 619, ...8. Vítková 588, 23. Puskarčíková 292, 31. Charvátová 190, 74. Landová 22, 90. J. Jislová 7.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít