Soukalová zaváhala pouze na startu. V Presque Isle ovládla i stíhačku

Biatlonistka Gabriela Soukalová vládne americkému Presque Isle. Po včerejším sprintu ovládla i stíhačku, když zvládla souboj s větrem i konkurentkou Dorotheou Wiererovou. Vyhrála už 12. závod SP v kariéře a její náskok v pořadí seriálu opět vzrostl. Tentokrát na 135 bodů. Šestá místa vybojovali Veronika Vítková a Michal Šlesingr.

Gabriela Soukalová

Gabriela Soukalová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Vítězka včerejšího sprintu zaváhala na startu a chvíli se mohla bát časové penalizace, rozhodčí ale na jejím vjezdu do závodu neshledali nic závadného a Gabriela Soukalová tak mohla potvrdit na první střelbě. Zvládla ji pomaleji, ale bez chyby.

Stejně vypadala i druhá střelba, mnohem rychleji ale střílela druhá žena pořadí SP Dorothea Wiererová, která vleže potvrzovala pověst velmi rychlé střelkyně a dotáhla se na rozdíl 11 sekund.

Třetí střelba pořadí proházela. Wiererová i Soukalová udělaly tři chyby. Obě vedoucí závodnice SP odjížděly spolu, ale první už byla Italka.

Příležitost dostat se do čela měly Francouzka Dorinová Habertová i Finka Mäkäräinenová. Chybovaly ale všechny a náskok vedoucí dvojice zůstal nad dvaceti vteřinami.

Nemám náhradní náboje, zmatkovala Soukalová sekundy před startem. Nepotřebovala je

Závěrečná položka byla soubojem s větrem i soubojem nervů. Vyhrála Soukalová. Biatlonistka z Jablonce pálila opatrně ale čistě. Wiererová pálila rychle, ale mimo. Zatímco Soukalová odjížděla do posledního kola s náskokem, Italka se propadla až na osmé místo.

Černými páskami pod očima ozdobená Gabriela Soukalová vjela i ve druhém závodě v Presque Isle do cíle jako vítězka a ve Světovém poháru má náskok už 135 bodů. Na druhé místo v celkovém pořadí se dostala dnes třetí Marie Dorinová Habertová, Dorothea Wiererová nakonec dojela až devátá.

Veronika Vítková se s třemi trestnými chybami dostala z desátého na šesté místo. Lucie Charvátová udělala na střelnici celkem 7 chyb, přesto se umístila jako 25. Body za 37. místo bere i Eva Puskarčíková.

V mužské stíhačce na 12,5 kilometru se Michal Šlesingr posunul ze 14. místa až na šesté. Na trati zajel desátý nejrychlejší čas a v předjetí 8 protivníků mu nezabránila ani 3 trestná kola.

Český reprezentant se nejvíc posunul po poslední střelbě. Jedna chyba se ukázala jako dobrý výsledek, jeho soupeři v pořadí si totiž přidávali ještě víc. „Boušek“ tak pronikl do první desítky.

Do cíle dojel dvě minuty za vítězným Martinem Fourcadem. Francouz navýšil své vedení díky čisté poslední položce. Předjel po ní vítěze sprintu Johannese Bö, který neudržel nervy a dvakrát chyboval.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít