Soukalová zvládla závod s hromadným startem bez chyby, dojela čtvrtá

České biatlonistky daly zapomenout na střelecky nevydařený stíhací závod v Pokljuce. V závodě s hromadným startem neudělala Gabriela Soukalová jedinou chybu a skončila těsně pod stupni vítězů, Veronika Vítková doběhla desátá. Vyhrála Finka Mäkäräinenová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlonistka Gabriela Soukalová táhne startovní pole ve štafetě ve SP v rakouském Hochfilzenu | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

První střelecká položka vleže se povedla oběma českým reprezentantkám. Veronika Vítková i Gabriela Soukalová zastřílely čistě a střelnici opouštěly na 4., respektive šestém místě.

Při druhé střelbě ale rychlejší Vítková chybovala a musela na trestné kolo, Gabriela Soukalová sice i druhou sérii ran zvládla bez chyby, střelnici ale opouštěla s dvacetisekundovou ztrátou na vedoucí Kaisi Mäkäräinenovou. Vítková odjela o čtvrt minuty později.

Další fázi závodu nezvládly vedoucí ženy SP, Běloruska Domračevová po pádu odstoupila a Mäkäräinenová spáchala na střelnici dvě chyby. Toho využila Soukalová, která se čistou střelbou zařadila na druhé místo s malou ztrátou na Bescondovou z Francie.

První střelba vestoje se povedla také Vítkové, která se rychlou a čistou položkou posunula na šesté místo.

Moravec opět dojel v top 10, v hromadném závodě byl sedmý

Číst článek

Poslední střelba nerozhodla. O šance na vítězství se připravila Němka Hinzová, ale Soukalová, Bescondová a Běloruska Skardinová zastřílely čistě. Zezadu se navíc dotáhla rychlá Finka Mäkäräinenová.

31letá Finka ukázala v posledním kole všem soupeřkám svou běžeckou třídu. Rychle dohnala ztrátu a díky vítězství i upevnila vedení v seriálu. O 7 sekund později doběhla Bescondová, třetí místo obsadila Skardinová.

Gabriela Soukalová sice z boje o medailové pozice odpadla, v cíli ale těsně udržela výborné čtvrté místo. Vydařený český závod podtrhla Veronika Vítková desátým místem.

SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko):
Ženy - závod s hromadným startem na 12,5 km:
1. Mäkäräinenová (Fin.) 34:18,8 (2 tr. okruhy), 2. Bescondová (Fr.) -7,6 (0), 3. Skardinová (Běl.) -15,8 (0), 4. Soukalová (ČR) -24,1 (0), 5. Valj Semerenková (Ukr.) -25,2 (1), 6. Wiererová (It.) -26,8 (2), 7. Hildebrandová -51,5 (1), 8. Preussová -55,8 (2), 9. Dahlmeierová (všechny Něm.) -1:01,8 (1), 10. Vítková (ČR) -1:04, 2 (2).
Průběžné pořadí SP (po 8 z 25 závodů): 1. Mäkäräinenová 422, 2. Valj Semerenková 328, 3. Domračevová (Běl.) 303, 4. Wiererová 280, 5. Oberhoferová (It.) 262, 6. Hildebrandová 259, ...9. Vítková 231, 14. Soukalová 189, 32. Puskarčíková 68, 34. Landová 64.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme