Soukalové se v Oslu nepovedl trénink, finišmanem smíšené štafety bude Krčmář

Biatlonistka Gabriela Soukalová odjížděla z posledního tréninku před světovým šampionátem rozmrzelá. Nedařilo se jí běžecky ani střelecky. Trenér Ondřej Rybář mezitím definitivně rozhodl o složení smíšené štafety.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabriela Soukalová na střelnici v Canmore | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

„Nevím, co říct. Ani střelecky ani běžecky se vůbec nedařilo, popravdě jsem tu z toho dost dezorientovaná,“ přiznala Gabriela Soukalová po tréninku na Holmenkollenu.

Do MS vstoupí už zítra. Od půl čtvrté se pojede závod smíšených štafet, kde bude na druhém úseku české čtveřici pomáhat v obhajobě loňského zlata z Kontiolahti.

„Podmínky byly těžké a vítr se hodně točil. Ani na trati mi to moc nevyhovovalo. Doufám, že to bude lepší,“ věří vedoucí závodnice Světového poháru.

Český tým zítra pojede se startovním číslem 9 a v pozměněné sestavě, protože třenéři šetří Ondřeje Moravce na další starty. Na posledním úseku ho nahradí Michal Krčmář.

Björndalen bude doma útočit na 20. zlato z MS, v cestě stojí především Francouz Fourcade

Číst článek

„Už v mužské štafetě si vyzkoušel různé úseky. Je to univerzál, který jde použít všude. Spoléhám na jeho cílovou rovinku, na jeho dravost a mládí, patří k našim nejlepším sprinterům. Z nikoho se jen tak neposadí na zadek,“ prozradil šéftrenér Ondřej Rybář.

Krčmářovi se v letošní sezoně oproti těm předcházejícím daří. V Ruhpoldingu se dokonce dvakrát dostal do elitní desítky závodů Světového poháru a v celém dosavadním průběhu sezony skončil pouze třikrát mimo bodované pozice.

„Snažil jsem se na to nemyslet a dělal jsem to, co pořád. Připravoval jsem se tak, abych nebyl úplně zaskočený, že se to dozvím den před startem. Je to tady, tak se s tím musím poprat,“ věří si Michal Krčmář.

Tomáš Kohout, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme