Soukup je třetím českým biatlonistou, který se dostal do TOP10

Měl za sebou sezónu korunovanou bronzem na mistrovství světa. Úspěšnou letní přípravu si proložil svatbou a dřel dál. Veškerá letní námaha biatlonisty Jaroslava Soukupa ale přišla vniveč jednoho dne na konci srpna, kdy se vážně zranil na kole. Přesto si dnes v italské Anterselvě dojel pro 10. místo ve Světovém poháru.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlonista Jaroslav Soukup Jede do cíle

Biatlonista Jaroslav Soukup Jede do cíle | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

„Nemyslel jsem si, že na tom bude blbě, ale že takhle… To je hezký,“ usmíval se Ondřej Rybář, když po sprintu balil na střelnici vybavení do svého trenérského batohu. Ani nevěděl, že to říká na záznam, ale pak svou bezprostřední reakci na výkon Jaroslava Soukupa rád rozvedl.

„Určitě mě to potěšilo, protože je třetí z kluků, co se letos dostali do desítky. Potvrdil tím svou účast na MS. Jsem rád, že se mu povedlo se vrátit, teď budeme čekat, jak dokáže doladit do šampionátu,“ zářil úsměvy trenér Ondřej Rybář stejně jako slunce, které pálilo svými paprsky do skalnatých hor hned za biatlonovým areálem v italské Anterselvě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přímo v Anterselvě shromažďoval reakce Tomáš Kohout

Sám závodník byl těsně po sprintu poněkud ostražitý. Jaroslav Soukup totiž vyjížděl na trať jako 8. ze 102 mužů ve startovní listině, a přestože zastřílel čistě, dost soupeřů se před něj mohlo ještě dostat.„Měl bych se dostat do stíhačky a třeba i nějaký bod z toho bude. Bude to náročné, dneska jsem se snad rozjel a zítra ve stíhačce to bude lepší,“ říkal po doběhu.

Mimochodem, do stíhacího závodu postupuje nejlepších 60 a body do seriálu Světového poháru dostává nejlepších 40. Jaroslav Soukup ale skončil 10.! Těsně po závodě, ještě než se oblečený jen do kombinézy začal v minus třech stupních klepat zimou, ale přiznal, že se zdravím to zatím není ideální.

„Ještě to není úplná pohoda, bolela mě záda. Běžecky to ale není katastrofa, při střelbě se občas trefím, jako dnes, ale ještě to není ono,“ přiznává Jaroslav Soukup. Jenom malá odbočka a návrat k událostem, které se staly před půl rokem.

Ve Slovinsku se na soustředění při tréninku na kole málem doslova „zrakvil“. Zlomil si ruku, pořádně pochroumal rameno, své schytala i hlava. Doktoři odhadovali, že by mohl přijít o celou sezónu, včetně jejího vrcholu – mistrovství světa v Novém Městě na Moravě. On se tomu vzepřel a pomalu se dostává do formy.

„Možná že jsem toho zatím neodjel tolik, nadmořská výška tady je poznat a dává mi zabrat,“ dokumentoval Jaroslav Soukup to, že má za sebou zatím jen 5 závodů ve Světovém poháru v aktuální sezóně.

Tomáš Kohout, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme