Soupeřky odkoukávají styl Samkové. Nevyhrála, ale je nejlepší, hodnotí trenér

Snowboardcrossařka Eva Samková sice úvodní závod Světového poháru nevyhrála, ale přesto věří, že může letošní sezoně dominovat. V rakouském Montafonu skončila po semifinálovém pádu pátá, ale elitní závodnice mají stále největší respekt právě z české olympijské vítězky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Samková | Foto: FIS

„Evka zase může říct, že ji nikdo za celou dobu ani jednou nepředjel. Je to super, protože se jí soupeři i dál budou bát,“ věří kouč Evy Samkové Marek Jelínek, který vyzdvihuje rychlé časy své svěřenkyně v úvodu nové sezony.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skončila až pátá, ale stejně ji nikdo nepředjel. Evu Samkovou připravil o úspěch pád

Ostatní týmy se navíc stále snaží okopírovat její techniku jízdy, kterou bez nadsázky vymyslel bývalý trenér gymnastiky a současný snowboardcrossový guru. A hlavní je, že oproti loňsku odjede Eva Samková z prvního Světového poháru zdravá.

„Je to výrazně lepší než vloni. Odjíždíme s pocitem, že se Evka dokázala vrátit na vrchol. V trénincích dala dvě nejrychlejší tréninkové jízdy, kvalifikaci vyhrála o 1,6 vteřiny. Ukázala, že je nejlepší na světě,“ říká trenér.

Přesto v Montafonu nevyhrála. Skončila „až“ na pátém místě kvůli semifinálovému pádu. „Ve chvíli pádu člověk má pocit, že je to obrovské neštěstí. Ale je zdravá, to je nejdůležitější. A jsme připravení, aby v lednu, únoru a březnu podávala nejlepší výkony,“ říká trenér.

S Hopjákovou mohou vyhrát soutěž dvojic

K Evě Samkové by se mohla přidat i Vendula Hopjáková, která se v Rakousku proletěla vrtulníkem. Následky tvrdého pádu v kvalifikaci sice nejsou vážné, ale má natržený úpon svalu, který pomáhá lidem zvednout ruku, což by se ale konzervativní léčbou pomocí fyzioterapeutů mělo brzy vyléčit.

„Myslím, že si dá přes Vánoce pauzu. Asi to bude bolestivé, ale jezdit s tím jde,“ přemýšlí o stavu své kolegyně Eva Samková.

Snowboardcrossařka Samková skončila v Montafonu pátá. V semifinále upadla

Číst článek

„Věřím, že na MS, kde spolu holky pojedou týmový závod, bude připravená. Mohou ukázat, že jsou nejlepší na světě,“ říká Jelínek. „Sice je Vendulka mnohem mladší a výkonnost Evy nemá, ale je první rok seniorka, tak se na to strašně těšíme.“

Vrcholem pak bude už zmiňovaný březnový světový šampionát ve Španělsku, odkud by si český snowboardcrossový tým rád odvezl historicky první medaili - a nemuselo by zůstat jen u jedné, protože bude poprvé v programu právě soutěž dvoučlenných družstev.

„Mohlo by to vyjít. Budeme obě víc rozježděné, Vendula za sebou už bude mít dalších pár svěťáku, tak bude víc v klidu. Je to pro ní velká akce a je nervózní. Nedivím se, já prvních svěťácích většinou nedojela ani trénink, to ona v pohodě dává. Mohlo by to být dobré,“ věří na začátku dobře rozjeté zimní sezony olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková.

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme