Soutěž sdruženářských družstev vyhráli na MS Francouzi. Češi desátí

Francouzský tým vyhrál na mistrovství světa soutěž sdruženářů, o jeho triumfu rozhodl v dramatickém finiši Jason Lamy Chappuis, který tak ve Val di Fiemme získal už druhou zlatou medaili. Druzí skončili Norové a třetí byly Spojené státy americké. Čeští sdruženáři obsadili desáté místo.

Jason Lamy Chappuis

Jason Lamy Chappuis | Foto: FIS

České kvarteto ve složení Miroslav Dvořák, Tomáš Slavík, Tomáš Portyk a Pavel Churavý byli po skoku na středním můstku až na 12., tedy předpolední pozici. Dvořák, Slavík a Portyk navíc v běžecké části ztratili a propadli se až na poslední příčku.

Finišman Churavý ale předvedl skvělý výkon a český tým vytáhl na konečné 10. místo, když předběhl štafety Estonska a Ruska.

Francii dotáhl ke zlatu Jason Lamy Chappuis, který v drtivém finiši zdolal Nora Magnuse Moana, i když ten na něj měl na začátku cílové rovinky náskok několika metrů. Jenomže houževnatý Francouz nakonec vyhrál o celé čtyři desetiny sekundy.

Zklamaní musí být po dnešním závodě Rakušané, kteří ještě v polovině běžeckého závodu jasně vedli s náskokem 22 vteřin, jenomže na dalších dvou úsecích ztratili a museli se spokojit až s pátým místem.

Čechům se nedařilo v soutěži smíšených družstev ve skocích na lyžích, kvarteto ve složení Michaela Doleželová, Jakub Janda, Vladěna Pustková a Jan Matura obsadilo na středním můstku v Predazzu poslední desáté místo.

Mistrovství světa v klasickém lyžování ve Val di Fiemme:

Severská kombinace - družstva:

1. Francie (Braud, Laheurte, Lacroix, Lamy Chappuis) 57:34,0, 2. Norsko (Graabak, Klemetsen, Krog, Moan) -0,4, 3. USA (T. Fletcher, B. Fletcher, Lodwick, Demong) -4,2, 4. Japonsko -5,7, 5. Rakousko -7,6, 6. Německo -1:07,6, 7. Itálie -1:10,5, 8. Finsko -3:36,8, 9. Slovinsko -4:59,0, 10. ČR (Dvořák, Slavík, Portyk, Churavý) -5:06,7.

Skoky na lyžích - smíšená družstva:

1. Japonsko (Itová, Ito, Takanašiová, Takeuči) 1011,0 b., 2. Rakousko (Hölzlová, Morgenstern, Seifriedsbergerová, Schlierenzauer) 986,7, 3. Německo (Grässlerová, Freitag, Vogtová, Freund) 984,9, 4. Norsko 969,3, 5. Francie 941,2, 6. USA 938,4, 7. Itálie 923,1, 8. Slovinsko 920,0, vyřazeni v prvním kole - 9. Rusko 427,7, 10. ČR (Doleželová, Janda, Pustková, Matura) 417,1.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít