SP biatlonistek startuje bez obhájkyně. Soukalová favorizuje německou soupeřku

Světový pohár biatlonistek dnes začne bez největší hvězdy posledních let. Nejlepší žena minulé sezony a trojnásobná olympijská vítězka Darja Domračevová letošní zimu vynechá kvůli prodělané mononukleóze. Češky ale o vítězství v celkovém pořadí SP mluvit nechtějí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabrielu Soukalovou ve štafetě předjela Norka Eckhoffová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

„Myslím si, že tam budou jiné závodnice. Třeba Laura Dahlmaierová. Vidím v ní obrovský talent, je to takový můj kůň,“ favorizuje Gabriela Soukalová jednu ze svých konkurentek na ovládnutí Světového poháru.

Velký křišťálový glóbus ale může lákat i českou blondýnku. Vždyť v jedné sezoně už Světový pohár vedla a celkem třikrát skončila v celkovém hodnocení v elitní desítce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na široký okruh favoritek SP v biatlonu při absenci Darjy Domračevové se zaměřil reportér ČRo Jan Suchan

„Každý by chtěl vyhrát, ale uvidíme, jak budou stačit síly. Sezona je hrozně dlouhá, může přijít nějaká nemoc. Je to souhra tolika okolností, že je zapotřebí i velká dávka štěstí,“ ví Soukalová.

Navíc výtečných biatlonistek ve startovním poli ještě zůstalo dost. Kromě zmíněné Dahlmeierové třeba Finka Mäkäräinenová, která přehodnotila úmysl ukončit kariéru, nebo Francouzka Dorinová-Habertová.

Francouzka se vrátila po mateřské a na letošním světovém šampionátu získala dvě individuální zlata a dvě štafetová stříbra.

Z velkých hvězd chybí jen Běloruska Domračevová. „Z pohledu sportovce je to škoda. Divák chce vidět ty naše co nejvýš, takže je rád, když odpadne velký konkurent, ale soupeření k tomu napětí patří. Mně to je trochu líto, protože bych byl rád, kdyby holky Domračevovou porážely,“ mrzí trenéra Ondřeje Rybáře.

Jestli budou české biatlonistky porážet alespoň ostatní soupeřky, začnou fanoušci sledovat dnes ve čtvrt na šest, kdy Světový pohár pro elitní biatlonistky naplno odstartuje.

 

#training #ostersund #czech #team #biathlon #2015

Fotka zveřejněná uživatelem Gabriela Soukalova (@gabrielasoukalova),Lis 30, 2015 v 11:13 PST

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme