SP v biatlonu: M. Fourcade a T. Bergrová vyhráli závody s hromadným startem

Vedoucí biatlonistka Světového poháru Tora Bergerová z Norska si dojela pro třetí vítězství v této sezóně. V Ruhpoldingu vyhrála závod s hromadným startem. Veronika Vítková skončila na 17. a Gabriela Soukalová na 30. místě. Mezi muži byl nejrychlejší Martin Fourcade, Češi na nejlepší nestačili a Michal Šlesingr dojel 18. a Ondřej Moravec 25.

Norská biatlonistka Tora Bergerová si jede pro v Ruhpoldingu pro vítězství v závodě s hromadným startem | Zdroj: ČTK

Bergerová minula v závodě jediný terč a v kombinaci s výborným během nedala soupeřkám šanci. V cíli byla o téměř půl minuty dřív než druhá Běloruska Domračevová. Třetí skončila Ruska Zajcevová.

Veronika Vítková chybovala dvakrát hned při první střelbě, ostatní položky už ale dala za nulu a nakonec obsadila 17. místo. Závod se nevydařil Gabriele Soukalové. A to hlavně na střelnici, kde byla nejhorší ze všech biatlonistek.

S šesti trestnými okruhy nemohla pomýšlet na dobrý výsledek a nakonec skončila s více než pětiminutovou ztrátou na vítězku na poslední 30. pozici. To je pro ni nejhorší umístění v tomto ročníku Světového poháru. V celkovém hodnocení je Soukalová osmá a Vítková třináctá.

Závod mužů byl od začátku do konce velmi vyrovnaný a v záverečném finiši porazil francouzský lídr Světového poháru Martin Fourcade Rusa Dmitrije Malyška. Michal Šlesingr dojel 18. a Ondřej Moravec 25.

SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Ženy - závod s hromadným startem 12,5 km:
1. Bergerová (Nor.) 37:14,4 (1 tr. okruh), 2. Domračevová (Běl.) -26,7 (2), 3. Zajcevová (Rus.) -37,8 (1), 4. Vita Semerenková (Ukr.) -53,5 (1), 5. Gregorinová (Slovin.) -1:01,8 (1), 6. Mäkäräinenová (Fin.) -1:02,9 (3), 7. Gasparinová (Švýc.) -1:21,0, 8. Gössnerová (Něm.) -1:21,7 (6), 9. Kuzminová (SR) -1:36,1 (3), 10. Pidhrušná (Ukr.) -1:40,0 (2) , ...17. Vítková -2:28,7 (2), 30. Soukalová (obě ČR) -5:15,4 (6).

Průběžné pořadí SP (po 12 z 26 závodů): 1. Bergerová 574, 2. Gössnerová 471, 3. Domračevová 443, 4. Henkelová (Něm.) 427, 5. Dorinová-Habertová (Fr.) 380, 6. Mäkäräinenová 363, ...8. Soukalová 346, 13. Vítková 301, 75. Zvařičová (ČR) 7.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít