SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě přitáhl diváky

Biatlon má dvě Mekky - německá střediska Oberhof a Ruhpolding. Tam chodí na závody desetitisíce nadšených fanoušků, kteří navíc mohou obdivovat světovou špičku rok co rok. V Česku ale závodila elita biatlonistů po 31 letech a lidé si zvykli spíše na televizní přenosy. Světový pohár v Novém Městě na Moravě ale ukázal, že místní publikum přijde nejen na běhy na lyžích, ale i na biatlon.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Světový pohár v biatlonu v Novém Městě na Moravě přitáhl na tribuny desetitisíce diváků | Zdroj: ČTK

„Heeej, heeeeej, heeeeeeej!“ oslavují úspěšné trefy biatlonoví diváci i na nejslavnějších stadiónech. Nové Město se jim skoro vyrovnalo.

„Koukáme se na to v televizi, ale chtěli jsme to vidět na živo a zažít tu atmosféru,“ zdůvodňovala svou vůbec první návštěvu biatlonových závodů paní, která dorazila do publika i s asi osmiletým synkem.

Odcházeli nadšení. Podobně jako ti, kteří na Světové poháry jezdí pravidelně, což jsou hlavně Rusové nebo Němci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nové Město na Moravě hostilo Světový pohár v biatlonu, který přitáhl k tratím přes 45 000 diváků

„Špičkové! Lidé jsou tu velmi přátelští, pro diváky se tu dělá hodně. Akorát to počasí, ale s tím nic nenaděláme,“ říká jeden z německý fanoušků.

Počasí biatlonistům ani fanouškům nepřálo hlavně v pátek a sobotu, i tak ale dorazilo celkem 45 300 diváků. To nečekal ani prezident Mezinárodní biatlonové unie Anders Besseberg.

„Byl jsem velmi potěšen z nadšeného publika. Je to hodně působivé a pro mě to bylo možná největší překvapení, když jsem viděl tolik fanoušků.“

S některými českými reprezentanty taková domácí atmosféra slušně zamávala. Na ryk jsou zvyklí, ale na pozornost upřenou hlavně na sebe zatím ne - zažili ji poprvé. Michal Šlesingr si dokonce vzal špunty do uší, aby se mohl lépe soustředit. I on by ale souhlasil se svým trenérem Ondřejem Rybářem.

„Pro nás to byl ohromný zážitek. Myslím, že kluci to budou prožívat ještě dlouho, tu kulisu domácího publika. Čekal jsem, že to bude hodně namíchané s Němci, ale devadesát procent fanoušků byli Češi.“

Snad to bude podobné za rok, až se na Vysočině uskuteční světový šampionát.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme