Spánek ráno, trénink za tmy. Biatlonisté v Koreji žijí podle českého času

S narušeným biorytmem se dost obtížně závodí, biatlonisté tak od včerejšího dne neustále odečítají osm hodin. V jihokorejském Pchjongčchangu, kde začíná sedmý díl Světového poháru, si nechtějí zvykat na tamní režim, a tak zůstávají i osm tisíc kilometrů od domova v tom českém.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Šlesingr trénuje za tmy, ve dne v Koreji spí

Michal Šlesingr trénuje za tmy, ve dne v Koreji spí | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

„Přijeli jsme den před závody, což není dostatek času přehodit se na místní čas. Nemáme čas si zvyknout na místní čas. Takže taktikou celého týmu je nepřehazovat se,“ vysvětluje Gabriela Koukalová.

Když si vůbec poprvé zastřílela na olympijské terče a vyrazila zpátky na hotel, začaly se v areálu rozsvěcet lampy, aby rozčísly tmu. Tu ale čeští biatlonisti v Pchjongčchangu ignorují, důležité je, co ukazují nepřeřízené hodinky, a tak je tu ještě čekají dlouhé, probdělé korejské noci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští biatlonisté hodinky nepřeřizují, v Koreji žijí podle českého času

„Šel jsem spát v devět hodin českého času, což je pět hodin ráno tady. Závody jsou tu večer, tak nemá smysl se ráno někam honit. Povídali jsme si s Adamem (Václavíkem), surfovali jsme na ne netu, nudili se a čekali, až se nám bude chtít spát,“ popisuje s úsměvem tichou noční party na pokojích Michal Šlesingr už za úplné tmy, tedy skoro v čase oběda českého týmu.

Podobně se připravovala na dnešní sprint i řada biatlonistek. První z nich totiž vyrazí na trať patnáct minut po poledni středoevropského času, ve chvíli, kdy už mají místní děti jihokorejskou verzi Večerníčku dávno za sebou.

Do závodu zasáhne i pětice Češek. Jako první vyjede na osvětlenou trať Lucie Charvátová z číslem 28, následovat budou Veronika Vítková s padesátkou, Gabriela Koukalová s jednašedesátkou a Eva Pusakrčíková s číslem 68. Poslední Češkou ve startovní listině bude Jessica Jislová.

David Nyč, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme