Špatná střelba biatlonistu Soukupa nerozhodila, Šlesingra ano

Oba jsou lídři týmu, oběma se hodně věřilo už v prvním závodu biatlonistů ve Světovém poháru v Novém Městě na Moravě. Oba - Jaroslav Soukup i Michal Šlesingr - ale zahájili individuální závod špatnou střelbou. Vyrovnali se s tím různě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Šlesingr (č. 13) na trati v Novém Městě na Moravě | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Nevěřili byste, kolik toho udělá jeden netrefený terč navíc. Jaroslav Soukup minul na první položce 2, Michal Šlesingr 3. A to je hned ta minuta, která je pekelně znát.

„Na té střelnici jsem to nezvládnul. Ten závod jsem nechal ani ne tak v tom prvním sjezdu kde jsem se vysekal, jako na té střelnici.“

Michal Šlesingr zmínil pád ještě před první střelbou. Prý ji ale neovlivnil. Zato jeho pozdní reakce ne změnu větru - mířidla upravoval až po druhém netrefeném terči - ano.

Přehrát

00:00 / 00:00

Špatná střelba biatlonistu Soukupa nerozhodila, Šlesingra ano

„Nereagoval jsem tak, jak bych asi měl a bohužel ta první položka to odnesla. Nezačal jsem závod dobře a pak už se to s tím vezlo,“ přiznal se Michal Šlesingr.

Nakonec dojel se 75. časem a znechucený svým nejhorším výsledkem za posledních pět let. A tady je znát ta rána navíc. Se třemi minutami připočtenými hned po první střelbě se těžko co dělá. To Jaroslav Soukup si po dvou minelách mohl říci.

„No není to příjemný pocit, ale člověk se snaží dál a doufá, že ty další položky dá dobře. Po té první jsem věděl, že už to na bednu nebude, ale na body to stále může být,tak proto jsem jel stále dál,“ říká Jaroslav Soukup.

Michal Šlesingr dělal totéž, ale snaha už byla marná. Jaroslav Soukup navíc střílel čistě na posledních dvou položkách. Vpřed ho hnali i diváci, kterých se přišlo podívat 6000.

Dobrá zkouška před MS

„Bylo to znát, že tady spousta lidí fandí český, tak to jsem poznal a je to příjemný pocit a povzbudí to člověka.“ Jaroslav Soukup si vzal ze závodu v domácím prostředí to pozitivní a dojel nejlépe z Čechů - na 14. místě.

Michal Šlesingr byl přece jenom pod větším tlakem. Do role lídra se vžil víc, a i když v Novém Městě závodil už před čtyřmi lety na mistrovství Evropy, Světový pohár je naprosto jiný level. I pro zkušeného závodníka, který si přivezl medaile ze světového šampionátu, je první závod před domácím publikem náročný.

„Je to opravdu něco co nám chybělo a je dobře, že jsme si to vyzkoušeli, protože příští rok je tady mistrovství světa a tam by takovýhle vyhoření pro nás bylo nepříjemnější. Teďka je otázka, jak s tím dokážeme naložit a jak se na to dokážeme připravit.“ Do světového šampionátu má Michal Šlesingr času dost. Do sprintu už jenom den.

Tomáš Kohout, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme