Špatné počasí zhatilo biatlonové stíhací závody Světového poháru v Östersundu

Čeští biatlonisté ani biatlonistky dnes žádné další skvělé výsledky nepřidali. A ani nemohli, tentokrát ve švédském Östersundu stejně jako všichni ostatní reprezentanti prohráli s větrem. Kvůli němu nejprve rozhodčí po třetí střelbě ukončili stíhací závod žen, muže poté jury nepustila na trať vůbec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italská biatlonistka Dorothea Wiererová během nedělního závodu Světového poháru ve švédském Östersundu. Závod byl později kvůli silnému větru přerušen. | Zdroj: ČTK

V čele průběžného hodnocení Světového poháru tak zůstává Gabriela Soukalová, která měla hájit pozici vedoucí závodnice právě v dnešní stíhačce. V mužské kategorii zůstává lídrem Francouz Martin Fourcade.

„Určitě byly závody, při kterých byly těžké podmínky. Naposledy asi při štafetách v Oberhofu. Stává se to, ale dneska to bylo na hranici regulérnosti,“ řekl pro Český rozhlas trenér českého národního týmu Ondřej Rybář.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér českých biatlonistů Ondřej Rybář hovoří přerušení nedělního závodu Světového poháru ve švédském Östersundu

Ženské klání ukončil silný vítr, který dělal biatlonistkám obrovské problémy při střelbě. Po závodě se vedly diskuze, zda měl být závod vůbec zahájen.

„Myslím, že je to na názoru trenérů. K rozhodnutí, že se nepojede, mělo dojít buď před nástřelem, nebo se ten závod měl nechat dojet,“ myslí si Ondřej Rybář, jehož mužští svěřenci se na trať nedělního závodu vůbec nevydali.

„Závodníci jsou připraveni závodit a jsou zklamaní, když se nejede. V době nástřelu ale foukal stejný vítr jako během ženského závodu, takže to bylo opravdu na hraně regulérnosti. I závodník chce mít férové podmínky. Takže sice je klukům líto, že nemohli závodit, na druhou stranu nemá cenu startovat v neregulérních podmínkách.“

Se zahájením sezony ve švédském Östersundu ale musí být český tým výsledkově spokojený. Triumf smíšené štafety, vítězství Gabriely Soukalové i sedmé místo Ondřeje Moravce potvrzují úspěšný vstup do Světového poháru.

„První kolo se podařilo celému týmu. Je ale obrovská škoda těch zdravotních omezení, které v týmu panují. Nepamatuji sezonu, kde by na prvním kole bylo tolik sportovců vyřazeno kvůli zdravotním problémům,“ dodává Ondřej Rybář.

Světový pohár biatlonistů pokračuje už příští týden v rakouském Hochfilzenu. První disciplíny jsou na programu v pátek.

Michaela van Erne, Jan Suchan, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme