Spokojená i nespokojená Šárka Záhrobská

Francouzský Courchevel zažívá velkou slávu, možná největší od olympijských závodů v roce 1992. Poprvé v historii hostí tohle savojské středisko slalom speciál Světového poháru alpských lyžařek. První kolo startuje v deset hodin a s číslem dvě se v něm představí i Šárka Záhrobská, která v této sezóně zatím zaostává za obecným očekáváním i svými vlastními cíli.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slalomářka Šárka Záhrobská před startem nové sezóny

Slalomářka Šárka Záhrobská před startem nové sezóny | Foto: Tomáš Lisý

Nad Courchevelem krouží sportovní letoun a jeho pilot se drezúrou svého stroje náramně baví. Přímo pod ním právě končí svůj slalomový trénink Šárka Záhrobská a na sněhu s lyžemi na nohou o ní platí totéž, co o muži v oblacích.

Přehrát

00:00 / 00:00

Spokojená i nespokojená Šárka Záhrobská

"Začínám poznávat nebo zažívat určitý pocity a užívám si jízdu z kopce, jak jsem si dřív neužívala. Musím říct, že i když se moje kariéra přehoupla daleko do druhé poloviny, tak mě to baví mnohem víc než dřív," rozplývá se česká slalomářka nad letos zahájenou spoluprací s koučem Pavlem Šťastným. Ale hned vzápětí připojuje dodatek se znatelným nádechem sebekritické nespokojenosti.

"Bohužel, zatím výsledky ve dvou slalomech nejsou takové, jaké bych si představovala." Z emotivního hlediska je tedy Šárka Záhrobská v nové sezóně se svým lyžováním spokojená. Jenže tenhle sport ji živí, a tak musí brát ohled i na tvrdá data, tedy výsledky. Takže je zároveň nespokojená. Tenhle zdánlivý paradox ale umí srozumitelně uvést na pravou míru, když se rozhovoří o postupné změně své lyžařské techniky.

"Když se snažíte něco předělat a já jsem neměla jinou volbu, pokud jsem se chtěla posunout dál, tak se občas stane, že vám to najednou nejde, stagnujete nebo se zhoršíte. Ale pořád věřím, že přijde zlom a zlepší se to. Na té cestě nemůžete nikdy nic přeskočit, nemůžete být rovnou v cíli. Musíte si cestu krok za krokem projít a myslím si, že se k cíli blížím." Další zastávkou je slalom ve Francii, který začne v 10 hodin a my vás o jeho vývoji budeme informovat.

Jan Kaliba, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme