Spokojená i nespokojená Šárka Záhrobská

Francouzský Courchevel zažívá velkou slávu, možná největší od olympijských závodů v roce 1992. Poprvé v historii hostí tohle savojské středisko slalom speciál Světového poháru alpských lyžařek. První kolo startuje v deset hodin a s číslem dvě se v něm představí i Šárka Záhrobská, která v této sezóně zatím zaostává za obecným očekáváním i svými vlastními cíli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slalomářka Šárka Záhrobská před startem nové sezóny | Foto: Tomáš Lisý

Nad Courchevelem krouží sportovní letoun a jeho pilot se drezúrou svého stroje náramně baví. Přímo pod ním právě končí svůj slalomový trénink Šárka Záhrobská a na sněhu s lyžemi na nohou o ní platí totéž, co o muži v oblacích.

Přehrát

00:00 / 00:00

Spokojená i nespokojená Šárka Záhrobská

"Začínám poznávat nebo zažívat určitý pocity a užívám si jízdu z kopce, jak jsem si dřív neužívala. Musím říct, že i když se moje kariéra přehoupla daleko do druhé poloviny, tak mě to baví mnohem víc než dřív," rozplývá se česká slalomářka nad letos zahájenou spoluprací s koučem Pavlem Šťastným. Ale hned vzápětí připojuje dodatek se znatelným nádechem sebekritické nespokojenosti.

"Bohužel, zatím výsledky ve dvou slalomech nejsou takové, jaké bych si představovala." Z emotivního hlediska je tedy Šárka Záhrobská v nové sezóně se svým lyžováním spokojená. Jenže tenhle sport ji živí, a tak musí brát ohled i na tvrdá data, tedy výsledky. Takže je zároveň nespokojená. Tenhle zdánlivý paradox ale umí srozumitelně uvést na pravou míru, když se rozhovoří o postupné změně své lyžařské techniky.

"Když se snažíte něco předělat a já jsem neměla jinou volbu, pokud jsem se chtěla posunout dál, tak se občas stane, že vám to najednou nejde, stagnujete nebo se zhoršíte. Ale pořád věřím, že přijde zlom a zlepší se to. Na té cestě nemůžete nikdy nic přeskočit, nemůžete být rovnou v cíli. Musíte si cestu krok za krokem projít a myslím si, že se k cíli blížím." Další zastávkou je slalom ve Francii, který začne v 10 hodin a my vás o jeho vývoji budeme informovat.

Jan Kaliba, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme