Spokojený i rozladěný Lukáš Bauer

Lukáši Bauerovi o necelé dvě sekundy uteklo vítězství v závodě Světového poháru. V rámci seriálu Tour de Ski doběhl v Toblachu na trati deset kilometrů klasicky s individuálním startem druhý za Danielem Rickardssonem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stadion v Toblachu | Foto: Jan Kaliba

Bauer na všech mezičasech vedl, ale Švéd se ho držel jako klíště v posledních dvou kilometrech dokázal zrychlit. Český běžec na lyžích se ale v celkovém pořadí Tour posunul na sedmé místo se ztrátou pouhých pěti sekund na třetího Němce Teichmanna.

Lukáši jste závodem spokojený nebo spíše nespokojený?

"Jak se to vezme. Co se týká celkového pořadí v Tour, tak tam jednoznačně spokojenost. Co se týká samostatné etapy, tak je pravda, že prakticky celý závod jsem jel naprosto stejně s Rickardssonem a s Northugem. Na to jak jsem se natrápil, tak už jsem věřil, že to dopadne,"říkal v cíli Bauer.

Přehrát

00:00 / 00:00

Spokojený i rozladěný Lukáš Bauer

„Bohužel když jsem dojel Di Centu, tak se za mnou už jen vezl a v cíli mě přesprintoval, ale Rickardsson byl dnes určitě lepší a možná mu i nahrálo, že stratoval za mnou. Měl tak perfektní přehled po celé trati a neustále na mě viděl. Takže v cíli trošičku zklamání z druhého místa."

„Na druhou stranu výrazná radost, že se mi ta stěžejní etapa podařila jak jsem chtěl i když jsem před závodem na sebe cítil velký tlak. Věděl jsem, že to je ta stěžejní etapa, která rozhodne o tom jestli budu mít šanci bojovat do konce Tour o umístění co jsem chtěl, tak jsem rád, že jsem to takhle ustál."

Není pro Vás trochu nevýhoda, že FIS nedává bonifikace i v takovémhle závodě s individuálním startem?

„Tak samozřejmě by se mi to líbilo, ale na druhou stranu takováhle byla pravidla. Během Tour de Ski se ta pravidla neměnily, tak jsem s tím musel počítat."

Máte za sebou šestý závod v sedmi dnech. Co tomu říká tělo, jaké je únava?

„Paradoxně by se mi dnes více líbila patnáctka než desítka, protože ty rozestupy by tam byly větší, ale tohle bylo na programu. I přesto, že říkám patnáctku, tak ta únava byla hodně znát. Ráno se mi nechtělo vstávat z postele a takový ten klasický rytmus, jít se rozběhat, najíst, pak protáhnout, připravit se na závod, tak samozřejmě den ode dne je to únavnější."

„Dneska k tomu přibude, konečně naposledy cestování nebo přesun, naštěstí blízko do Val di Fiemme, ale mají to všichni stejné. Každý si vybere nějaký smolný den. Já doufám, že sprinty byly pro mě ten smolný, protože v distančních závodech si myslím, že předvádím velmi slušné výkony."

„Teď pro mě bude důležité být neustále po boku Colognovi, Northugovi a podobně a hlídat si kolik oni seberou prémií tak, abych vyjížděli pokud možno společně do té poslední etapy. S Northugem tedy asi ne, ale Bologna a podobně s těmi by se to mohlo podařit."

V sobotu přijdete na závod, kde jste loni doplatil na své průdušky a kde se dá, díky bonifikacím, získat opravdu hodně po každém kole. Máte už v hlavě nějaký ideální scénář, ak by to mělo vypadat?

„Pro mě je důležité, jet minimálně s tím čelem průběžného pořadí Tour de Ski. Pokud lépe tak jenom dobře. Co se týká průdušek, tak samozřejmě jsem z toho měl trochu obavy, protože zase starty v půl páté večer, takže to údolí se bude rychle ochlazovat. Naštěstí slibuje předpověď, že by se mělo oteplit. Snad to nebude takový problém jako loni, když bylo - 14 nebo -17 a snad se to povede."

Jan Kaliba, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme