Správné rozhodnutí. Polášek skončil s během a rozhodl se pro skoky. Poprvé sjel můstek v pěti letech

Deset let čekali čeští skokani na lyžích na zlato z juniorského mistrovství světa. To předchozí v roce 2007 vybojoval v Itálii Roman Koudelka. V noci se v jeho stopách vydal závodník liberecké Dukly Viktor Polášek. Na triumf dosáhl v americkém Utah Olympic Parku po nejdelších pokusech v obou soutěžních kolech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viktor Polášek | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

„Do nějakých patnácti šestnácti let jsem vedle skoků i běhal, ale potom nastal zvrat a dostal jsem se jenom ke skokům. Myslím, že to byl krok správným směrem,“ říká Viktor Polášek.

Ze skokanského můstku se rozjel dolů poměrně brzy. Bylo mu pouhých pět let.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se skokanem na lyžích Viktorem Poláškem natáčel reportér ČRo Pavel Petr

„Myslím, že to bylo v areálu v Harrachově, kde jsou ty malé můstky. Asi tam byl nějaký strach, ale byla to sranda. Když jsem začal později ztrácet v běhu, tak jsme se s trenérem rozhodli, že bude lepší dělat jenom skoky, “ popsal důležitý krok v kariéře student sportovního gymnázia z Nového Města na Moravě.

Na můstcích se začal rychle prosazovat, takže brzy zjistil, že se jednalo o správné rozhodnutí.

„Dva roky zpátky jsem byl čtvrtý na FIS Cupu v Zakopaném. Tehdy jsem zjistil, že by to mohlo jít. Pak jsem hned dokázal bodovat na Kontinentálním poháru, takže to šlo od začátku.“

Už před triumfem na mistrovství světa si pak získal respekt soupeřů, když dokázal vyhrát závod Kontinentálního poháru.

Velký úspěch skokanů na lyžích. Polášek se stal juniorským mistrem světa

Číst článek

Připsal si také první body ve Světovém poháru a v závodě mistrovství republiky obsadil páté místo. Tím hlavně nasadil laťku před šampionátem hodně vysoko.

„Věřím si na zlato. S touto formou by to tak mělo být, ale uvidíme, jak to půjde,“ prohlásil mladý skokan před šampionátem.

Podařilo se. Viktor Polášek vybojoval ve Spojených státech zlato a potvrdil, že Janda, Koudelka, Matura a spol. by v budoucnu mohli mít na můstcích následovníky.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme