Sprint na MS biatlonistů ovládl Fourcade, Holmenkollen nadchl stříbrný Björndalen

Francouz Martin Fourcade získal na biatlonovém mistrovství světa v Oslu své druhé zlato. Po posledním úseku smíšené štafety ovládla také sprint na 10 kilometrů. O 27 sekund porazil nestárnoucího Nora Björndalena. Nejlepším Čechem byl 15. Michal Šlesingr.

Martin Fourcade

Martin Fourcade | Zdroj: ČTK

Martin Fourcade nenechal nikoho na pochybách, kdo v letošní sezoně vládne biatlonistům. 27letý Francouz vyjel na trať už se startovním číslem 8, dlouho před svými největšími konkurenty, ale na trati pracoval skvěle.

Obě položky odstřílel čistě a s vědomím, že si musí vybudovat náskok, ještě zrychlil v posledním kole. V cíli byl za 23 minut a 35 minut a pak musel čekat. Po dojezdu všech 101 konkurentů mohl slavit své druhé zlato z Holmenkollenu a sedmý individuální triumf na mistrovství světa.

Největší konkurenti, Němec Schempp či domácí bratři Böové na střelnici chybovali a vyřadili se z bojů o medaile. Tam se naopak udržel nestárnoucí Ole Einar Björndalen. 42letá závodící legenda neudělala ani jednu chybu a až do posledního kola se držela i běžecky.

Za obrovského jásotu tribun dojel Ole Einar Björndalen do cíle na druhém místě a získal svou 42. medaili z MS. O sedm desetin sekundy za sebou nechal překvapení závodu, Ukrajince Semenova.

Čeští závodníci s horší běžeckou formou potřebovali čistou střelbu a tato podmínka se nepovedla naplnit ani jednomu z nich. Nejlepšího výsledku dosáhl Michal Šlesingr, který jednou chyboval vleže a „stojku“ zastřílel čistě. V cíli byl 15.

Stejně si na střelnici vedl také Michal Krčmář, byl ale pomalejší na trati a skončil 24. Ondřejovi Moravcovi s Jaroslavem Soukupem uškodila tři trestná kola, která nasbírali za chyby na střelnici. V cíli byli těsně za sebou a uzavřeli šestou desítku pořadí.

MS v biatlonu pokračuje v půl třetí, kdy jedou sprint ženy s velkou favoritkou Gabrielou Soukalovou.

Tak lehnout před plnou tribunou, navíc na mistrovství světa, to Simonovi Schemppovi rozhodně nezávidíme. Trošku závidí...

Zveřejnil(a) Český biatlon dne 5. březen 2016

Mistrovství světa v biatlonu v Oslu:
Muži - sprint (10 km):
1. M. Fourcade (Fr.) 25:35,4 min. (0 trest. okruhů), 2. Björndalen (Nor.) -26,9 (0), 3. Semenov (Ukr.) -27,6 (0), 4. J.T. Bö (Nor.) -35,5 (1), 5. Windisch (It.) -39,5 (1), 6. Garaničev (Rus.) -40,4 (1), 7. Peiffer -42,1 (0), 8. Schempp (oba Něm.) -43,8 (1), 9. Landertinger (Rak.) -46,0 (1), 10. Iliev (Bulh.) -52,2 (1), ...15. Šlesingr -1:09,5 (1), 24. Krčmář -1:25,4 (1), 59. Moravec -2:22,8 (3), 60. Soukup (všichni ČR) -2:27,5 (3).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít