Sprint SP biatlonistek v Anterselvě vyhrála Němka Neunerová. Z Češek bodovala pouze Vítková

Německá biatlonistka Magdalena Neunerová vyhrála sprint Světového poháru v italské Anterselvě a upevnila si vedení v celkové klasifikaci. Z českých závodnic bodovala pouze Veronika Víková, která obsadila 34. místo.

Veronika Vítková (v červeném) obsadila ve stíhačce jednadvacáté místo

Veronika Vítková (v červeném) obsadila ve stíhačce jednadvacáté místo | Zdroj: ČTK

Neunerová vedla od prvního mezičasu a po bezchybné střelbě v leže, si vypracovala na trati dostatečný náskok i přes jedno zaváhání při střelbě ve stoje. V cíli tak byla o více jak 17 vteřin rychleji než druhá Finka Mäkäräinenová. Třetí doběhla Běloruska Domračevová.

Českým biatlonistkám se, stejně jako před týdnem v Novém Městě na Moravě, nevedlo na střelnici. Nejméně chybovaly při střelbě Vítková a Soukalová. Prvně jmenovaná minula hned první dva terče v závodu, pak už ale mířila přesně a kvalitním během si vylepšila bodový součet v průběžném pořadí Světového poháru.

Ženy - sprint na 7,5 km:

1. Neunerová (Něm.) 20:27,7 (1 tr. okruh), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -17,5 (0), 3. Domračevová (Běl.) -30,5 (2), 4. Bergerová (Nor.) -42,0 (1), 5. Ekholmová (Švéd.) -45,2 (0), 6. Viljuchinová (Rus.) -50,6 (0), 7. Solemdalová (Nor.) -54,2 (1), 8. Kuzminová (SR) -58,6 (1), 9. Bachmannová (Něm.) -1:12,6 (1), 10. Slepcovová (Rus.) -1:13,5 (1), ...34. Vítková -2:26,5 (2), 53. Soukalová -3:03,8 (2), 66. Tomešová -3:48,0 (3), 92. Johanidesová (všechny ČR) -5:21,4 (3).

Průběžné pořadí SP (po 13 z 26 závodů): 1. Neunerová 648 b., 2. Domračevová 579, 3. Mäkäräinenová 545, 4. Zajcevová 521, 5. Bergerová 517, 6. Ekholmová 490, ...35. Vítková 109, 78. Soukalová 4.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít