Sprinter ze mě nebude, usmívá se běžec na lyžích Bauer

Lukáš Bauer začal sezónu už skoro tradičně výpadkem kvůli zdravotním problémům. Ale od severské minitour ve finském středisku Ruka se mu daří, což potvrdil i včerejším 3. místem v závodě na 30 kilometrů volně v Davosu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžař Lukáš Bauer

Lyžař Lukáš Bauer | Foto: Jan Kaliba

V dnešním sprinterském závodě ho ale publikum ve Švýcarsku neuvidí, ačkoli i v této neoblíbené disciplíně se mu před dvěma týdny vedlo.

Ve finské sérii závodů Bauer ke sprintu nastoupit musel, aby mohl absolvovat distanční disciplíny. Z loňského 104. místa dokázal poskočit do šesté desítky, ale to nic nemění na tom, že sám sebe v roli sprintera bere s nadhledem a pousmáním.

Přehrát

00:00 / 00:00

Běžec na lyžích Lukáš Bauer absolvuje sprinty jen z povinnosti

„Čistý sprinter ze mě ještě nebude, na to si ještě musíte počkat. Ale tenhle sprint se mi určitě podařil s tím, že ztráta třeba na Northuga, Jakše nebo Colognu byla minimální. A to je přesně to, co si slibuju jak od změny v přípravě, tak od toho, co bych potřeboval pro Tour de Ski,“ upozorňuje Bauer na hlavní důvod, proč se lyžařskému sprintu vůbec věnuje.

Během oblíbeného seriálu na přelomu roku se mu stejně jako na začátku sezóny ve Finsku nebo při finále Světového poháru zkrátka nevyhne.

„Nemám ambice zúčastňovat se normálních sprintů v rámci Tour de Ski, ale ve finále toho minitour tady v Kuusamu musím nějaký sprinty absolvovat. Jde o to ztratit na vedoucí závodníky co nejméně a o to míň pak dohánět v distančních závodech. Čistý sprinter ze mě ale nebude a ani si to od toho neslibuju,“ vysvětluje Bauer, proč bude při dnešním sprinterském zápolení v Davosu své soupeře jen z povzdálí sledovat.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme