Sprintům SP zatím kraluje biatlonista Bergman, Šlesingr dojel 12.

Druhou zastávkou Světového poháru biatlonistů byl rakouský Hochfilzen. Ve sprintu na 10 kilometrů byl stejně jako v Östersundu nejrychlejší švédský reprezentant Carl Johan Bergman a dotáhl se průběžně vedoucího závodníku seriálu Martina Fourcada. Tentokrát bodovali jen dva Češi. 12. skončil Michal Šlesingr a 25. Zdeněk Vítek.

Biatlonista Michal Šlesingr při závodě SP v Oberhofu, kde skončil na třetím místě | Zdroj: ČTK

Šlesingrovi pokazila umístění v nejlepší desítce jedna zkažená střelba vleže, po které musel absolvovat 150 metrový trestný okruh. Do stíhačky tak odstartuje se ztrátou 47,2 sekundy. Čtyřiatřicetiletý Vítek sice zastřílel čistě, ale na lepší než 25. místo to nestačilo.

Do sobotního stíhacího závodu vyrazí ještě Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec, kteří se dnes seřadili na 58. a 59. místě. Poslední český reprezentant Tomáš Holubec byl devětašedesátý a zítřejší start se ho tak netýká.

Třiatřicetiletý Bergman si dojel pro druhou výhru v sezoně a třetí v kariéře s náskokem 9,2 sekundy před Rusem Andrejem Makovějevem. O dalších deset sekund zpět skončil překvapivě Švýcar Benjamin Weger. Všichni tři ani jednou na střelnici nechybovali.

Lídr SP Martin Fourcade dojel 22. a jen těsně udržel vedení v seriálu díky lepšímu třetímu výsledku, protože má stejně jako Bergman na kontě dvě výhry a tedy 182 bodů. Michal Šlesingr figuruje na páté příčce.

SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):

Muži - sprint 10 km: 1. Bergman (Švéd.) 24:41,9 (0 tr. okruhů), 2. Makovějev (Rus.) -9,2 (0), 3. Weger (Švýc.) -19,6 (0), 4. Svendsen (Nor.) -21,5 (1), 5. Usťugov (Rus.) -21,9 (1), 6. Bö (Nor.) -30,4 (0), 7. Graf (Něm.) -32,1 (0), 8. Ferry (Švéd.) -38,5 (0), 9. Boeuf (Fr.) -38,6 (0), 10. Malyško (Rus.) -43,4 (1), ...12. Šlesingr -47,2 (1), 25. Vítek -1:11,0 (0), 58. Soukup -2:05,4 (3), 59. Moravec -2:06,6 (3), 69. Holubec (všichni ČR) -2:24,0 (2)

Průběžné pořadí SP (po 4 z 26 závodů): 1. M. Fourcade (Fr.) 182, 2. Bergman 182, 3. Svendsen 165, 4. Bö 151, 5. Šlesingr 146, 6. Bailey (USA) 127, ...9. Soukup 108, 47. Vítek 21, 49. Holubec 18, 52. Moravec 16

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít