Stačí jeden závod a sebedůvěra je pryč, smutnila po pátém místě biatlonistka Soukalová

Zase se české biatlonistky natahovaly pro medaili z mistrovství světa. Dvě skončily mezi naprostou elitou, na čtvrtém a pátém místě. Z vytrvalostního závodu na Holmenkollenu tak nemají to ocenění, které by tak rády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veronika Vítková | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Ve Veronice Vítkové se mohla míchat radost z nejlepšího umístění v kariéře na mistrovství světa a smutek z toho, že o 9 sekund prohrála medaili. Ale to, že na šampionátu chodí na vyhlášení jen nejlepší trojice, nesla statečně.

„O velkých pódiích nemluvím, tak jsem letos ještě nestála. Ale i těch malých jsem letos moc neměla, takže bych určitě ráda na vyhlášení zašla. Ale tady chodí jen tři nejlepší, tak se musíme posunout ještě nahoru,“ usmála se a zároveň lehce pokrčila rameny Veronika Vítková.

Přehrát

00:00 / 00:00

České biatlonistky skončily ve individuálním závodě jen těsně za medailovými pozicemi

To Gabriela Soukalová smutně pohlédla na trenéra Zdeňka Vítka už při odjezdu z poslední střelby. Věděla, že si druhým minutým terčem odpálila medaili. A co na náladě asi nepřidá, vyhrála Francouzka Dorinová Habertová. Ta ve velké míře stahuje náskok, který na ni měla Gabriela Soukalová ve Světovém poháru.

„Je to odměna za tvrdou práci. Trochu jsme to očekávala, byla moje favoritka. Tušila jsem, že to zvládne a mistroství světa bude její,“ prohlásila Gabriela Soukalová na adresu své největší soupeřky.

Na jedné straně je dobré to vědět, na druhé s tím bude muset Gabriela Soukalová něco dělat, jestli nechce přijít o žluté číslo, případně v závěru sezony o velký křišťálový glóbus. Důležité bude zachovat klid a začít si věřit. Jenže Gabriele Soukalové dochází optimismus.

„Myslím, že by mi pomohlo, kdybych tady v předchozích závodech nechybovala. Přece jen stačí jeden závod, který sebedůvěru odstřelí někam hrozně daleko a pak se hodně těžko hledá,“ doplnila první žena Světového poháru.

Gabriela Soukalová má na programu další závod jednotlivců až v neděli, kdy pojede ten s hromadným startem. Čtveřici Michal Krčmář, Michal Šlesingr, Ondřej Moravec a Jaroslav Soukup a dalších 95 biatlonistů čeká dnes po půl čtvrté vytrvalostní závod.

Tomáš Kohout, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme