Štafeta biatlonistek bez Soukalové na špičku nestačila a ve SP dojela 11.

Kvarteto českých biatlonistek ve složení Vítková, Zvařičová, Landová a Černá, které se muselo obejít bez největší hvězdy Gabriely Soukalové, si dojelo ve štafetě Světového poháru v německém Oberhofu pro jedenácté místo. V těžkých rozptylových podmínkách triumfovaly reprezentantky Ukrajiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veronika Vítková (v červeném) obsadila ve stíhačce jednadvacáté místo | Zdroj: ČTK

Oslabená sestava českých biatlonistek díky Veronice Vítkové skvěle odstartovala a po jediném dobíjení na střelnici předávala Veronice Zvařičové na první místě. Ta se ovšem propadla na sedmé místo.

Na třetím úseku se pak Jitka Landová ocitla stejně jako řada soupeřek při náročném sjezdu na zemi a následně po chybě při stojce musela na trestné kolo. Devatenáctiletá finišmanka Kristýna Černá se v elitní desítce při premiéře ve SP neudržela a nakonec byla i dostižena.

V těžkých podmínkách v mlze a dešti vyhrály Ukrajinky Julia Džymová, Valj a Vita Semerenkovy a Olena Pidhrušná o 46 sekund před týmem Francie. Třetí byly domácí Němky. Zklamané byly před rokem nejlepší Rusky, které dnes skončily až na páté příčce.

SP v biatlonu v Oberhofu (Německo):

Ženy - štafeta 4x6 km:

1. Ukrajina (Džymová, Valj Semerenková, Pidhrušná, Vita Semerenková) 1:20:16,1 (0 trestných kol + 5 dobíjení), 2. Francie (Brunetová, Bescondová, Boilleyová, Dorinová-Habertová) -45,9 (0+4), 3. Německo (Bachmannová, Gössnerová, Hildebrandová, Horchlerová) -1:47,3 (2+8), 4. Norsko -2:11,9 (3+11), 5. Rusko -2:53,5 (2+11), 6. Itálie -3:27,4 (0+10), ...11. ČR (Vítková, Zvařičová, Landová, Černá) dostižena (1+15)

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme