Štafeta českých biatlonistů dojela na MS desátá, vyhráli Norové

Kvarteto českých biatlonistů ve složení Jaroslav Soukup, Zdeněk Vítek, Ondřej Moravec a Michal Šlesingr obsadilo ve štafetovém závodu na mistrovství světa desátou pozici. Z vítězství se radují Norové.

Biatlonista Michal Šlesingr při závodě SP v Oberhofu, kde skončil na třetím místě | Zdroj: ČTK

Česká štafeta se v závodu prakticky neustále pohybovala na rozhraní první a druhé desítky. Pouze před první střeleckou položkou byl Jaroslav Soukup na třetím místě, pak ale musel na druhé zastávce na střelnici dobíjet a odjížděl až na 18. místě.

Na druhém úseku se podařilo Zdeňku Vítkovi posunout Čechy zpět mezi elitní desítku. To s mírnými výkyvy udrželi i zbylý členové týmu. Během závodu sice nemuseli absolvovat ani jeden trestný okruh, ale celkem třináctkrát museli dobíjet a to je stálo lepší umístění.

Od prvního úseku předávky se na prvním místě usadili favorizovaní Norové a i přes dva trestné okruhy už před sebe nikoho nepustili. Sestava Björndalen, Bö, Svendsen a Os tak získala zasloužený titul.

O zisku stříbrné medaile rozhodli domácí biatlonisté výborným střeleckým výkonem v posledním úseku, kdy Čerezov zvládl střelbu ve stoje bez chyby a odrazil nápor dotírajících Ukrajinců.

Mistrovství světa v biatlonu v Chanty Mansijsku (Rusko) - štafeta mužů 4x7,5 km:

1. Norsko (Björndalen, Os, Svendsen, Bö) 1:16:13,9 (2 tr. okruhy+10 dobíjení), 2. Rusko (Šipulin, Usťjugov, Maximov, Čerezov) -13,4 (0+8), 3. Ukrajina (Bilaněnko, Deryzemlja, Semjonov, Sedněv) -28,4 (0+10), 4. Švédsko -31,8 (0+15), 5. Itálie -38,1 (1+11), 6. USA -38,1 (0+14), 7. Německo -51,4 (3+16), 8. Slovinsko -1:09,0 (1+7), 9. Rakousko -1:17,9 (1+10), 10. Česko (Soukup, Vítek, Moravec, Šlesingr) -1:30,9 (0+13).

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít