Štafetový závod v Ruhpoldingu ovládli v závěru Norové, Češi dojeli pátí

Štafetový závod SP v německém Ruhpoldingu vyhráli Norové, když v závěru předjeli Rusko, které vedlo od čtvrté střelby. Třetí dojeli Němci, ti po nepovedené střelbě figurovali i na devatenácté pozici. Česká čtyřka ve složení Moravec, Soukup, Šlesingr, Krčmář vybojovala pátou pozici s jedním trestným kolem. Zopakovali tak výsledek z prosincové štafety v Pokljuce.

Člen české štafety Ondřej Moravec při střelbě ve stoje jednou dobíjel

Člen české štafety Ondřej Moravec při střelbě ve stoje jednou dobíjel | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

„S pátým místem jsme spokojeni, ale je tam jedno velké ale. Jarda Soukup musel na jedno trestné kolo, což je trochu zklamání, protože dostal důvěru před Adamem Václavíkem, ale bohužel tady nepředvedl dobrý výkon,“ hodnotil v rozhovoru pro Českou televizi Michael Málek.

Nebyl příliš spokojen ani se střelbou u Ondřeje Moravce vleže, který strávil na střelnici 44 sekund s jedním dobíjením. „Bavili jsme se s Ondrou Rybářem a zdálo se nám to až moc na jistotu, aby nemuseli opravovat, ale tohle úplně nebylo to, co jsme potřebovali.“ Nicméně běžecky a díky druhé čisté střelbě se probojoval dopředu a předával na druhé pozici.

Jaroslav Soukup, který musel na trestné kolo, předával Michalovi Šlesingrovi na čtrnácté pozici. Třetí český závodník na první střelbě sice dvakrát dobíjel, ale druhou zvládl čistě za pětadvacet vteřin a předával na sedmé pozici. Svůj úsek nakonec Šlesingr dokončil ve druhém nejrychlejším běžeckém čase. Finišman Michal Krčmář na obou položkách jednou dobíjel a dojel do cíle na páté příčce.

Dobře rozjeli závod Rusové, kteří byli od čtvrté střelby na čele závodu, dobíjeli celkem dvakrát. Nicméně ruský finišman Anton Babikov v závěru nestačil. Nor Emil Hegle Svendsen si rozložil dobře síly a v závěru Rusa předjel.

Závod už v začátku téměř skončil pro Francii, kdy Simon Fourcade pětkrát dobíjel a předával na jednadvacáté pozici. Nicméně v průběhu závodu si polepšili na patnáctou pozici, ze které je ještě vedoucí muž Světového poháru Martin Fourcade vytáhl na deváté místo. Do čtvrté střelby se na přední příčce držela Itálie, ale Dominik Windisch potom musel na trestné kolo. Itálie se propadla na sedmé místo a nakonec byla desátá.

Ve čtvrtek je v Ruhpoldingu na programu štafeta žen, start je naplánován na 14:30.

SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):
Muži - štafeta 4x7,5 km:
1. Norsko (Björndalen, Christiansen, L'Abee-Lund, Svendsen) 1:13:40,7 (0 trest. okruhů + 5 dobíjení), 2. Rusko (Volkov, Šipulin, Jelisejev, Babikov) -5,1 (0+2), 3. Německo (Lesser, Doll, Peiffer, Schempp) -23,5 (1+9), 4. Ukrajina -28,0 (0+6), 5. ČR (Moravec, Soukup, Šlesingr, Krčmář) -32,6 (1+9), 6. Švédsko -1:09,9 (0+8).

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít