Štafetu čeká reparát. Krčmář se nehodlá pokaženým Oberhofem svazovat

Na vítězství ženské štafety se pokusí navázat čeští biatlonisté. Na Světovém poháru v německém Ruhpoldingu to ale bude trochu jiný příběh. Zatímco Veronika Vítková a spol. obhajovaly triumf z minulého týdne, muži mají co napravovat. Zvlášť Michal Krčmář, který v Oberhofu dvakrát spadl, pak selhal při střelbě a trenéři ho ze závodu stáhli, ještě než stačil po prvním úseku štafetu předat.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na štafetu v Oberhofu nevzpomíná biatlnoista Michal Krčmář (v modrém) v dobrém

Na štafetu v Oberhofu nevzpomíná biatlnoista Michal Krčmář (v modrém) v dobrém | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Eva Puskarčíková vyrážela do štafety z nejlepší pozice se startovním číslem jedna, to Krčmáře čeká dvaadvacítka a až osmá startovní řada.

„Kluci si do mě hned rýpli, prý doufají, že budu štafetu znovu rozjíždět. Takhle zezadu se nechce jet nikomu,“ řekl Michal Krčmář.

Přehrát

00:00 / 00:00

S členem české biatlonové štafety Michalem Krčmářem mluvil před závodem v Ruhpoldingu Jan Suchan

„Když se těch pětadvacet štafet natáhne, tak na prvního má poslední už poměrně slušnou ztrátu. Je to trochu vopruz,“ nezávidí Krčmářovi jeho jmenovec Šlesingr, který ho před týdnem na pokyn trenérů stahoval z trati.

„To byl asi nejhorší moment, co jsem kdy zažil. Když jsem viděl gesto, že končíme, tak ve mně zamrazilo. Štafeta byla v čoudu. Nepřál bych to nikomu,“ podotkl Krčmář. „Když si člověk zkazí individuální závod, tak se pádu i zasměje. To se stává, ale v tomhle ohledu to není příjemné.“

Že by se něco podobného opakovalo, se nebojí ani Krčmářovi parťáci, ani trenéři. Štafetu postavili úplně stejně jako před týdnem. Po benjamínkovi týmu tak mají následovat Šlesingr, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec.

Druhý úsek patří lepšímu běžci

Je to v podstatě kopie úspěšného modelu českých žen, ve kterém ti nejsilnější obstarají druhý a závěrečný úsek.

„Ondra (trenér Rybář) měl pocit, že jsem na tom znatelně lépe běžecky než Michal (Krčmář). Zatímco na druhém úseku se toho dá využít, tak na prvním nemusí být člověk v top běžecké formě a dokáže se ve 'vláčku' závodníků udržet,“ prozrazuje taktiku trenéra Ondřeje Rybáře původně pro závod v Oberhofu Šlesingr.

Aplikovat ji mohou Češi hned po týdnu, pokud tedy nedopadnou jako posledně. A i Michal Krčmář je vděčný za velmi brzkou možnost reparátu.

„Nebudu se zbytečně svazovat tím, že to musím odčinit. Z toho by zase pramenily chyby, nebylo by to ono,“ dodal třiadvacetiletý biatlonista.

Jan Suchan, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme