Stanislav Řezáč doběhl druhý ve Vasově běhu

Český běžec na lyžích Stanislav Řezáč byl blízko vítězství ve Vasově běhu. V dálkovém závodu na 90 kilometrů nakonec doběhl na druhém místě o pouhé tři desetiny vteřiny za vítězným Švédem Jörgenem Brinkem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislav Řezáč

Druhým místem Řezáč dosáhl nejlepšího umístění českého běžce v historii slavného Vasova běhu. V závodu ze Sälenu do Mory byl Stanislav Řezáč už třikrát na třetím místě, v letech 2003, 2009 a 2010.

Letos běžela až do samotného závěru čtyřčlenná skupina. Ve finiši ale brzy odpadli Švéd Ahrlin a Aukland z Norska, Řezáč šel 500 metrů před cílem do vedení, ale vzápětí před něj do stopy skočil Brink, který své vedení udržel až do konce. Český závodník ještě zkusil těsně před páskou Švéda předjet, ale už se mu to nepodařilo.

Vasův běh, závod FIS Marathon Cupu v dálkovém lyžování (90 km klasicky):
Muži: 1. Brink (Švéd.) 3:51:51,7, 2. Řezáč (ČR) -0,3, 3. Ahrlin (Švéd.) -4,4, 4. A. Aukland (Nor.) -11, 5. Andreasson -50, 6. Sjöholm (oba Švéd.) -1:22.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme