Stanislav Řezáč získal v legendárním Vasově běhu bronz, vyhrál Nor Eliassen

Zkušený dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč skončil v 91. ročníku legendárního Vasova běhu ve Švédsku třetí. Devadesátikilometrový závod klasickou technikou vyhrál poprvé v kariéře Nor Petter Eliassen, stříbro bere jeho krajan Anders Aukland. Řezáč skončil na třetím místě ve Vasově běhu už popáté.

Závodníci běží legendární Vasaloppet ve švédském Salenu

Závodníci běží legendární Vasaloppet ve švédském Salenu | Zdroj: ČTK

Český laufař se i přes těžký sníh plní kaluží držel většinu času v čelní skupince, dokonce vyhrál prémie na Evertsbergu v polovině trati a pak v závěru na Hökbergu.

Dva kilometry před cílem ve městě Mora ale nestačil na nástup nakonec vítězného Pettera Elliasena a ztratil 24 sekund. V posledních stovkách metrů Řezáčovi unikl i nakonec druhý Auckland.

Jednačtyřicetiletý český běžec, který pochází z Bedřichova, se tak vytouženého zlata nedočkal ani při svém sedmnáctém startu. Nejblíže mu byl v roce 2011, kdy doběhl druhý o tři desetiny sekundy za Švédem Jörgenem Brinkem.

V tomto ročníku seriálu dálkových běhů Ski Classics přesto dosáhl Stanislav Řezáč nejlepšího výsledku. Jeho dosavadním maximem byla sedmá příčka na Jizerské padesátce.

Na startu Vasova běhu bylo přibližně 16 tisíc závodníků.

Vasův běh, závod v dálkovém běhu na lyžích (90 km klasicky):
Muži: 1. Eliassen 4:01:48, 2. A. Aukland (oba Nor.) -5, 3. Řezáč (ČR) -24, 4. Pettersen -2:55, 5. Dahl -3:13, 6. Gjerdalen (všichni Nor.) -5:13.