Start Zvaričové a Vítka na biatlonovém MS v Novém Městě s otazníkem

Na biatlonovém mistrovství světa v Novém Městě na Moravě nebude chybět žádná z domácích opor. V nominaci jsou Soukalová, Vítková, Moravec, Šlesingr i obhájce bronzu z posledního šampionátu Jaroslav Soukup. Otazník kvůli zdravotním problémům visí jen nad Veronikou Zvařičovou a Zdeňkem Vítkem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysočina arena - pohled z nové budovy | Foto: Jan Kodet | Zdroj: Český rozhlas

„Závod teď v Martellu odjel, nicméně když se skládali, ruplo mu v zádech a nemohl závod absolvovat na plný plyn. Ale když jsme chtěli znát nějakou bližší informaci o jeho stavu, lékař řekl, že je naprosto schopen závodit. I trenér mi říkal, že v přípravě dosahoval jedněch z nejlepších výsledků," uvedl prezident Českého svazu biatlonu Václav Fiřtík.

Světový šampionát v Novém Městě na Moravě skončí ziskem, alespoň to dva dny před jeho zahájením tvrdí předseda organizačního výboru Jiří Hamza, který vylučuje podobné ekonomické fiasko jako před čtyřmi lety na světovém šampionátu v klasickém lyžování v Liberci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s předsedou organizačního výboru Jiřím Hamzou před zahájením MS v biatlonu v Novém Městě na Moravě

„Mistrovství prostě skončí v kladných číslech, po Liberci si nic jiného ani nemůžeme dovolit. Musíme se chovat skromně, objednáme si zkrátka jen to, co si můžeme dovolit - a podle toho to mistrovství bude vypadat. Ale věřím, že jsme připraveni líp, než jsme si v určitých fázích představovali," řekl Jiří Hamza.

Organizátoři i dobrovolníci zatím musí řešit problémy, které jim připravuje počasí. Nejprve slezl sníh, tak museli areál uklízet, teď zase napadl a čeká je to samé. Jinak se už jen dolaďují detaily.

„Včera jsme zjistili, že jsme na záchodech zapomněli na zrcadla. Myslím si, že jinak je areál připravený tak, jak jsme chtěli. Aréna je semknutá, trochu se bojím, aby naši závodníci první den ten obrovský tlak zvládli,“ prozradil Hamza a dodal:

„Pro nás jako organizátory je nejpodstatnější, aby divák, který si koupí vstupenku, dostal, co měl, ale na prvním místě je sport. Pokud budeme mít nějaké medaile, tak to bude pro nás to nejdůležitější. Celé to mistrovství před veřejností vyzní úplně jinak, když bude sportovní úspěch a když ne.“

Jakub Kanta, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme