Starý pardál, zkušený skokan a nováček. Janda zvolil nové lyže a zvládl kvalifikaci na Turné čtyř můstku nejlépe

Spolu se vydali na skokanský můstek, spolu prožili celé odpoledne a všichni tři postoupili do dnešního zahajovacího závodu Turné čtyř můstků. Každý z těchto tří českých skokanů na lyžích ale prožil úplně jiný den a vyrovnával se s ním také po svém.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

drsný skokan na lyžích Jakub Janda.JPG | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

A co je na tom ještě lepší, každý z nich vlastně patří do úplně jiné skokanské generace. Starý pardál Jakub Janda z nich ale skončil nejlépe. Za 132 a půl metru dokonce hodně dlouho vedl. A ani mu na stupínku pro lídra nevadila nastupující zima jasného alpského večera.

„Samozřejmě to bylo příjemné. Po dlouhé době jsem si vyzkoušel leader box a ještě delší dobu než skokana po mně,“ užíval si Jakub Janda. Nakonec z toho bylo 12. místo, ke kterému mu pomohly i úplně nové lyže. Zkoušel je poprvé až na místě v tréninku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tři čeští skokani na lyžích postoupili do dnešního úvodního závodu Turné čtyř můstků. Mimo jiné jsou vlastně zástupci tří generací

„První kolo jsem po deseti dnech skočil první skok, na druhé kolo jsem si vzal nové lyže, tak jsme se pro ně rozhodli, že pracují dobře, vzal jsem je a asi to byla správná volba.“

Zkušený skokan, celkový vítěz Turné 2005-2006 se dnes utká v KO kole s Němcem Paschkem. Domácího soupeře Wanka se pokusí porazit i Roman Koudelka. Ale po pádu v tréninku bude mít potíže spíše sám se sebou.

„Zbytečně jsem tam natahoval skok v tréninku a sťukli se mi lyže. Docela jsem se praštil do boku a do hlavy, ale naštěstí se nic nestalo a mohl jsem pokračovat, takže nějaký vliv to nemělo,“ říkal Roman Koudelka, který ale zrovna moc dobře nemohl hýbat pravou nohou.

Blok v hlavě kvůli pádu ale novopečený otec mít nebude. A něco podobného se už vůbec netýká mladíka Vojtěcha Štursy. Tenhle nováček s čistou hlavou (tj. bez tlaku a musu) byl sice z Čechů, co postoupili nejhorší, ale klid mu to nebere.

„Chci být hlavně spokojený se skokem, který tady předvedu, být uvolněný a mít tady z toho radost,“ uvedl Štursa.

Tomáš Kohout, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme