Stíhačku biatlonistů vyhrál po dramatickém finiši Birnbacher

Německý biatlonista Andreas Birnbacher vyhrál stíhací závod Světového poháru v rakouském Hochfilzenu. V dramatickém finiši porazil jen o několik centimetrů legenárního Nora Ole-Einara Björndalena. Nejlepší z českých reprezentantů byl devatenáctý Jaroslav Soukup. Ženskou stíhačku vyhrála Ruska Olga Zajcevová, která navázala na triumf v pátečním sprintu.

Norský biatlonista Ole-Einar Björndalen (vpravo) gratuluje vítěznému Andreasi Birnbacherovi z Německa | Zdroj: ČTK

Birnbacher i Björndalen neudělali v závodu ani jednu chybu na střelnici a spolu s Francouzem Sumonem Fourcadem bojovali v cílové rovince o vítězství. Fourcade v závěrečných metrech nestačil, Birnbacher porazil norskou legendu o dvě desetiny sekundy a slaví druhý triumf ve Světovém poháru v kariéře.

Výhodné deváté místo z pátečního sprintu nevyužil Tomáš Holubec. Na třech střeleckých položkách ani jednou nechyboval, ale na poslední dvakrát minul terč a nakonec skončil pětatřicátý. Do bodované čtyřicítky se kromě Soukupa a Holubce vešel ještě sedmatřicátý Zdeněk Vítek. Nejlepší Čech Michal Šlesingr se do stíhacího závodu nekvalifikoval.

Ruska Olga Zajcevová vyhrála po sprintu i stíhačku. Na střelnici ani jednou nechybovala a druhou Švédku Helenu Ekholmovou porazila o půl minuty. Veronika Vítková si oproti sprintu polepšila o jedno místo a doběhla třiačtyřicátá.

Muži - stíhací závod na 12,5 km:
1. Birnbacher (Něm.) 35:40,3 (0 tr. kol), 2. Björndalen (Nor.) -0,2 (0), 3. S. Fourcade (Fr.) -1,3 (1), 4. Bö (Nor.) -30,1 (3), 5. Weger (Švýc.) -38,8 (1), 6. Eder (Rak.) -44,3 (1), 7. M. Fourcade (Fr.) -49,9 (4), 8. Leguellec (Kan.) -51,4 (0), 9. Hakkinen (USA) -55,2 (0), 10. Volkov (Rus.) -1:02,2 (3), ...19. Soukup -1:33,2 (3), 35. Holubec -2:10,6 (2), 37. Vítek -2:13,8 (2)

Průběžné pořadí SP (po 7 z 26 závodů): 1. Bö 308, 2. M. Fourcade 289, 3. Svendsen (Nor.) 242, 4. Weger 226, 5. Bergman (Švéd.) 225, 6. Birnbacher 220, ...12. Šlesingr 159, 17. Soukup 146, 44. 38. Holubec 56, 53. Vítek 30, 63. Moravec 16

Ženy - stíhací závod na 10 km:
1. Zajcevová (Rus.) 31:52,2, 2. Ekholmová (Švéd.) -29,1 (1), 3. Domračevová (Běl.) -44,7 (3), 4. Bergerová (Nor.) -1:03,4 (1), 5. Mäkäräinenová (Fin.) -1:13,8 (4), 6. Henkelová (Něm.) -1:21,4 (1), 7. Bogalijová-Titovecová (Rus.) -1:38,4 (0), 8. Dorinová-Habertová (Fr.) -1:41,9 (2), 9. Viljuchinová (Rus.) -1:48,9 (3), 10. Vita Semerenková (Ukr.) -1:55,9 (2), ...43. Vítková -5:56,0 (5)

Průběžné pořadí SP (po 7 z 26 závodů): 1. Neunerová (Něm.) 336, 2. Domračevová 327, 3. Mäkäräinenová 301, 4. Zajcevová 287, 5. Ekholmová 260, 6. Bergerová 243, ... 38. Vítková 40