Stíhačku v Anterselvě si podmanil Rus Šipulin, Krčmář na své narozeniny skončil 13.

I přes dvě trestná kola vyhrál Rus Anton Šipulin stíhací závod biatlonistů v italské Anterselvě. Rychlým odjezdem z poslední střelby porazil vítěze sprintu Němce Schemppa. V boji o třetí místo porazil Johannes Bö Martina Fourcada. Dnes 25letý Michal Krčmář se posunul o 7 místo na 13. místo. Bodovali další 3 Češi.

Na štafetu v Oberhofu nevzpomíná biatlnoista Michal Krčmář (v modrém) v dobrém

Na štafetu v Oberhofu nevzpomíná biatlnoista Michal Krčmář (v modrém) v dobrém | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

O vítězi se rozhodl posledním výstřelem poslední střelby. Anton Šipulin v souboji tváří v tváři se Schemppem začal střílet dřív, ale udělal jednu chybu a musel na trestný okruh. Schemppovi ale zbývaly ještě dvě rány. První terč sestřelil, druhý ne a i on musel kroužit 150 metrů navíc.

Rus tak vyjel ze stadionu s více než desetivteřinovým náskokem, který si udržel přes celé poslední kolo v cíli se mohl radovat ze svého premiérového vítězství v sezoně.

Chvíli za druhým Schemppem dojel Nor Johannes Thignes Bö, kterého nezastavily ani tři trestná kola a v posledním okruhu setřásl vedoucího muže SP Martina Fourcada, který se těsně za stupně vítězů dotáhl z 28. místa na startu.

Soukalová skončila ve stíhačce na sedmém místě a zvýšila náskok ve SP

Z Čechů nejlépe střílel Michal Krčmář. Ze čtyř položek chyboval pouze při druhé z nich a v den svých 25. narozeniny se dostal na 13. místo, jen pět vteřin za Nora Svendsena.

Bodovali i další Češi. Tomáš Krupčík byl 25. Michal Šlesingr 32. a Jaroslav Soukup 38.

Ondřej Moravec a Adam Václavík přišli o naděje o dobrý výsledek už po první střelbě, kde oba třikrát chybovali. Moravec dojel 46., mladík Václavík 49.

Závody SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie):
Muži - stíhací závod na 12,5 km:
1. Šipulin (Rus.) 31:51,9 min. (2 trest. okruhy), 2. Schempp (Něm.) -10,3 (1), 3. J. Bö (Nor.) -14,1 (3), 4. M. Fourcade (Fr.) -17,5 (0), 5. Peiffer (Něm.) -34,7 (1), 6. Eder (Rak.) -35,8 (2), 7. Babikov (Rus.) -38,9 (1), 8. T. Bö (Nor.) -51,8 (2), 9. Landertinger (Rak.) -52,8 (2), 10. Garaničev (Rus.) -55,8 (3), ...13. Krčmář -1:12,7 (1), 25. T. Krupčík -2:07,8 (3), 32. Šlesingr -2:18,8 (3), 38. Soukup -2:54,3 (4), 46. Moravec -3:30,6 (4), 49. Václavík (všichni ČR) -4:16,1 (6).
Průběžné pořadí SP (po 15 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 711 b., 2. T. Bö 550, 3. Šipulin 514, 4. Svendsen (Nor.) 508, 5. Schempp 483, 6. Garaničev 445, ...15. Moravec 303, 26. Krčmář 223, 32. Šlesingr 170, 53. Soukup 51, 63. T. Krupčík 22.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít