Stíhačku v Chanty-Mansijsku ovládl Kanaďan Smith, Šlesingr doběhl 9.

Kanadský biatlonista Nathan Smith poprvé v životě vyhrál závod Světového poháru. V závěrečném podniku SP v ruském Chanty-Mansijsku ovládl stíhací závod a potvrdil výbornou formu posledních týdnů. Michal Šlesing dojel se čtyřmi chybami na střelnici 9.

Vyčerpaný Michal Šlesingr v cíli stíhacího závodu, skončil 2 sekundy od medailového umístění | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Devětadvacetiletý Kanaďan si premiérový triumf připsal hlavně díky čisté střelbě. Svou jedinou chybu udělal až na poslední položce. I přesto odjížděl na poslední okruh s bezpečným náskokem a vyhrál o 24 sekund před Němcem Benediktem Dollem.

Třetí skončil domácí Anton Šipulin před Francouzem Martinem Fourcadem, který vedle potvrzení vítězství v celkovém pořadí SP získal také malý křišťálový globus za stíhací závody o 30 bodů právě před Šipulinem.

Michal Šlesingr startoval z 15. místa a na trati předvedl druhý nejrychlejší čas. Sekundy mu ale přibyly kvůli čtyřem chybám na střelnici. Výborným výkonem v posledním kole se ale prokousal do elitní desítky na deváté místo.

Dalším českým reprezentantům se nedařilo. Ondřej Moravec chyboval na střelnici šestkrát, Michal Krčmář čtyřikrát. Oba skončili mimo bodované pozice.

Finále SP v biatlonu v Chanty Mansijsku (Rusko):
Muži - stíhací závod (12,5 km):
1. Smith (Kan.) 32:04,9 (1 trest. okruh), 2. Doll (Něm.) -24,0 (2), 3. Šipulin (Rus.) 35,7 (4), 4. M. Fourcade (Fr.) 40,3 (4), 5. Böhm -49,2 (2), 6. Peiffer (oba Něm.) -58,1 (3), 7. Lindström (Švéd.) -1:10,8 (0), 8. Rastorgujevs (Lot.) -1:34,9 (4), 9. Šlesingr (ČR) -1:43,5 (4), 10. Fak (Slovin.) -1:46,0 (4), ...42. Moravec -3:46,3 (6), 50. Krčmář (oba ČR) -4:38,4 (4).
Konečné pořadí stíhacích závodů: 1. M. Fourcade 335 b., 2. Šipulin 305, 3. Fak 282, 4. Schempp 228, 5. Lesser (oba Něm.) 207, 6. Svendsen (Nor.) 199, ...12. Moravec 157, 20. Šlesingr 131, 39. Krčmář 51, 47. Soukup 33, 59. Krupčík (oba ČR) 20.
Průběžné pořadí SP (po 24 z 25 závodů): 1. M. Fourcade 1036, 2. Šipulin 924, 3. Fak 840, 4. Schempp 792, 5. J. Bö (Nor.) 696, 6. Moravec 635, 7. Šlesingr 614, ...40. Soukup 145, 51. Krčmář 99, 65. Krupčík 43.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít