Stíhačku žen vyhrála Francouzka Chevalierová, osmou Koukalovou zdržely chyby

Francouzský stíhačkový double v Novém Městě dokonala Anais Chevalierová. 23letá biatlonistka napodobila Martina Fourcada a zvítězila před Italkou Wiererovou. Gabriela Koukalová se posunula ze 13. místa na 8. zbrzdily ji 3 trestné okruhy. Verovnika Vítková dojela dvanáctá.

Gabriela Koukalová třikrát chybovala a skončila 9.

Gabriela Koukalová třikrát chybovala a skončila 9. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Po druhém místě ve stíhačce se Anais Chevalierová poprvé v kariéře raduje z vítězství v závodě Světového poháru. Mimo absolutní špičku se propadla pouze po první střelbě, kdy musela na trestný okruh, pak už byla bezchybná.

K poslední střelbě přijela s drobným náskokem na vítězku sprintu Akimovovou a Italku Wiereovou. Tlaku odolala s velkým přehledem. Za 24 sekund vybílila všechny terče a nedala soupeřkám šanci. Druhé místo si pohlídala Italka, třetí dojela Ruska.

Gabriela Koukalová byla na trati pátou nejrychlejší běžkyní, jenže ji brzdily chyby. Čistě zvládla jen druhou položku, po zbylých třech musela jednou obkroužit trestné kolo. Přesto se prokousala do top 10. Osmé místo uhájila v cílové rovince před Norkou Tiril Eckhoffovou.

„Zdálo se mi, že tam byla dřív. Snažila jsem se jet takticky a vyzrát na ni. Koukla jsem se, do kterého koridoru se chystá, a vlezla jsem jí tam, abych ji trošku zabrzdila,“ zhodnotila finiš Gabriela Koukalová.

Veronika Vítková chybovala při první a poslední střelbě, z 16. místa se posunula na 12. Eva Puskarčíková dojela na 26. místě.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít