Strachová plánuje ještě aspoň 2 sezony, rozšíří realizační tým

Lyžařka Šárka Strachová zakončila úspěšnou sezonu, během které se třikrát dostala na stupně vítězů ve Světovém poháru a výbornou formu potvrdila i ziskem bronzu na MS. Závodit chce ještě minimálně dvě sezony, nyní si ale od kolotoče závodů a cestování na několik měsíců odpočine.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Strachová završila sezonu třetím místem na MS

Šárka Strachová završila sezonu třetím místem na MS | Zdroj: ČTK

„Jsem ráda, že jsem zabalila tašku a strčila ji do skříně. Nějakou dobu nebudu cestovat, jsem ráda, že jsem doma. V příštích čtyřech měsících budu cestovat minimálně,“ svěřila se s plány Šárka Strachová.

Jezdit bude maximálně na statek a tam na koni. Nejprve ale musí vyléčit namožené tříslo, kvůli kterému vynechá i MČR, které se chystá ve Špindlerově Mlýně. „Při lyžování se to hlásilo delší dobu a při testování na těžším sněhu to pobolívalo víc. Aby nevznikl zánět, tak tomu dáme raději klid."

Přehrát

00:00 / 00:00

Plány na několikaměsíční pauzu zjistil od Šárky Strachové reportér ČRo Tomáš Kohout

Bronzová medailistka z MS totiž hodlá závodit dál, možná dvě, nevylučuje ani tři sezony. Nerozhodla se tak až po úspěchu na MS, ale už na přelomu roku, kdy se jí dařilo ve Světovém poháru.

Nemohla si vzít spolupracovníky ze svého týmu jako rukojmí a nechat je čekat. „Jsou závislí na mně, jestli budu pokračovat. Nemohla jsem je držet v kleštích až do léta, takže jsem se musela rozhodnout během února, muselo to být trochu rychleji,“ vysvětluje.

Zůstane tak rakouský trenér Klaus Mayrhofer, ale také servisman. I ze svého týmu ale hodlá dostat ještě víc. „Co se týče role šéfové, mám se hodně co učit. Myslím si, že jsem hodná a až příliš měkká. V reálném byznysu by to takhle nešlo,“ usmívá se závodnice.

 

Šárka StrachováMeribel, Francie© Česká sportovní / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Posted by Šárka Strachová on 21. březen 2015

Navíc možná ještě víc rozšíří tým, který jí bude pomáhat s hlídáním zdraví a přípravou ne techniky, ale těla. „V technice víme, jakým směrem se ubírat, ale některé věci nefungují. Je to můstek do kondiční přípravy, protože některé svaly se nezapojují tak, jak bych potřebovala,“ přemýšlí Šárka Strachová.

Všechny organizační záležitosti chce česká lyžařka stihnout v následujících čtyřech měsících, aby mohla od srpna vyrazit za testováním a přípravou na sníh.

Tomáš Kohout, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme