Strachová se cítí nejlépe za poslední roky. Ve Flachau bude útočit za umělého osvětlení

Když poprvé stála na stupních vítězů ve Světovém poháru, bylo to za tmy v Záhřebu. Dnes si za umělého osvětlení může Šárka Strachová po devíti letech triumf zopakovat v rakouském Flachau, tamní slalom vyvrcholí až okolo půl desáté. Mezidobí nebylo vždycky veselé, ale nejúspěšnější Češka v dějinách alpského lyžování se dokázala vrátit tam, kde byla před šesti lety.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Strachová | Foto: Šárka Ševčíková

„Cítím největší jistotu za poslední tři, čtyři roky. K tomu se člověk musí projezdit, některé věci v technice začaly fungovat a umístění člověku dodají sebevědomí,“ těší Šárku Strachovou před slalomem v rakouském Flachau.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vystoupení Šárky Strachové ve Flachau bude sledovat reportér ČRo Jan Kaliba

V této sezoně v pěti slalomech ani jednou nechyběla mezi sedmi nejlepšími, a má tak nejstabilnější formu od ledna 2010.

„Vstup do sezony je zatím nejlepší, co jsem v kariéře měla. Umístění jsou hodně vyrovnaná, to jsem si přála. Cíl byl ustálit výkonnost a ze stabilnější výkonnosti okolo čtvrtého, pátého místa se dá útočit na příčky nejvyšší,“ věří.

Ta úplně nejvyšší příčka 30leté závodnici po lyžařském obrození zatím uniká, někdy jen těsně jako třeba minulý týden v Itálii. Slalom Světového poháru vyhrála Šárka - tehdy ještě Záhrobská - před více než šesti lety, ale teď se zdá být otázkou času, kdy znovu porazí všechny soupeřky.

Tradičně plynulý styl s minimem na první pohled patrných chyb zůstal, přibyl ale potřebný drajv a je to hned veselejší práce, když jsou mouchy vychytané a je potřeba lapit už jen zbylé mušky.

„To, co děláme v posledních letech, je vysoká škola lyžování. Hrajeme si s detaily a pilujeme dobrou jízdu tak, aby byla výborná. Moje jízdy vypadají klidněji, mám takový styl. Chyby tam jsou a snažíme se je odstranit. Na stupně vítězů či vítězství to chce dvě perfektní jízdy bez chyb.“

Dnešní slalom ve Flachau je nejlépe dotovaným závodem sezony. Slalomářky si rozdělí v přepočtu přes čtyři a půl milionu korun. Noční závod na reflektory ozářené sjezdovce Hermanna Maiera začne v 17:45.

Pro číslo na motorce

Šárka Strachová se do něj zapojí s číslem čtyři, pro které si opět dojela na motorce. Pořadatelé ve Flachau si ani v hustém sněžení neodpustili tradiční atrakci, kdy si 15 závodnic svá čísla losuje na náměstí.

Jízdu na motorce tak může zařadit do dlouhého počtu sportů, které si během roku vyzkouší. „Zvládala jsem kajak na klidné vodě, kolečkové brusle i lyže. Gymnastika je hodně špatná, ale trénovala jsem na trampolíně,“ vypočítává Šárka Strachová. Nezapomněla ani na klasické běhání či cyklistiku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Show při losování startovních čísel absolvovala Šárka Strachová na motorce

Slalomový závod ve Flachau pro ni má i jiné kouzlo. Během zimy totiž často trénuje na nedalekém kopci Reiteralm, kde bydlí i její servisman Gerald Stocker, který může lyže na závod připravovat doma ve stodole.

„Má to sem půl hodiny. Doma má svou lyžárnu, kde má vše, co potřebuje. Nemusí v hotelové lyžárně vše skládat znovu,“ říká Šárka Strachová.

Vedle dnešního závodu, který začíná před šestou, může tuto drobnou výhodu využít také v pátek. Tehdy se ve Flachau pojede také slalom SP přeložený z německého Ofterschwangu.

Šárka Strachová | Foto: Reuters

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme