Strachová se vrací pro tréninkovém výpadku. Stále má šanci na křišťálový glóbus

Stále má šanci na svůj první malý křišťálový glóbus a dnes ji může přiživit, ale i definitivně ztratit. Šárku Strachovou čeká předposlední závod světového poháru této lyžařské sezony. Bude to v prostředí, které jí může být v lecčem blízké. Ale výchozí pozici k boji o trofej pro nejlepší slalomářku zimy nemá v Jasné na Slovensku zrovna nejlepší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Strachová | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

„Přála bych si připravit se na tenhle závod trošku jinak, ale i tak jsem ráda a vděčná, že budu moc stát na startu v dobré kondici,“ připomíná Šárka Strachová své nedávné zranění.

Před 17 dny si ho přivodila právě v Nízkých Tatrách, takže půjde do předposledního slalomu sezony s bolavou nohou a po dvoutýdenním tréninkovém výpadku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Je víc závodnic, kterým by křišťálový glóbus slušel, myslí si Šárka Strachová. Slováci budou mít dvě jasné favoritky

Navíc se pojede v prostředí, kde si bude domácí dav užívat první světový pohár po třech desetiletích a požene kupředu dvě konkurentky - Petru Vlhovou a Veroniku Velez Zuzulovou. „Mohou bojovat nejen o stupně vítězů, ale o vítězství. Je naprosto přirozené, že se tu bude fandit hlavně jim,“ je Češka připravena na bouřlivou atmosféru.

„S Veronikou se známe od žákovských kategorií, kdy jsme jezdily Tropheo Topolino (juniorské závody v Itálii, pozn. red). Pro mě to vždycky jedna z nejlepších slalomářek na světě. Stabilizovala výkonnost a dokáže zajet každý závod. Glóbus by ji slušel, ale takových nás tam je víc,“ nevzdává se třetí závodnice pořadí SP myšlenky na svůj první celosezónní triumf kariéry.

Jenže ve hře je dnes a za dva týdny při finále ve Svatém Mořici už jen 200 bodů a Strachová jich na vedoucí ženu slalomového pořadí Švédku Fridu Hansdotterovou ztrácí 193.

První kolo slalomu je v Jasné naplánováno na 10:30, druhé se má jet v půl druhé odpoledne. Šárka Strachová bude mít startovní číslo 3.

 

Zítra číslo 3 / tomorrow number 3 :-)

Zveřejnil(a) Šárka Strachová dne 5. březen 2016

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme