Strachová už má o své budoucnosti jasno. Rozhodnutí ale oznámí až v Praze

Šárka Strachová má před sebou start v oblíbeném Aspenu. Svých dvou vítězství v závodech Světového poháru dosáhla právě tam. Letos se v americkém středisku jede finále elitního seriálu v alpských disciplínách a nikdo, kromě lyžařky samotné a jejího nejbližšího okolí, zatím nedovede s jistotou říct, jestli je pro ni ve 32 letech tato akce posledním vrcholným představením kariéry.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Strachová

Šárka Strachová | Foto: Facebook Šárky Strachové

Tři roky uběhly od Her v Soči. Šárka Strachová po olympijském slalomu tehdy vyhlašovala, že další čtyřletý cyklus už celý nedá. „Dávám ještě jeden rok, potom se rozhodnu, co dál. Čtyři ale určitě ne,“ říkala tehdy.

Život ale mění. Série špičkových výsledků dodala české lyžařce novou chuť do lyžování. Už nemluvila o potomcích, ale o tom, co ji dostalo zpátky na stupně vítězů, v tomhle případě na mistrovství světa ve Vailu a Beaver Creeku.

„Asi víra, že na to stále mám a můžu být na špičce. Manžel mě v rozhodnutí podpořil a dodával mi celou dobu energii,“ uvedla rodačka z Benecka. „Chuť do lyžování stále mám. Jsem ráda za svoje rozhodnutí pokračovat. Jedná se o další schod v mé cestě a těším se, co mi ještě přinese,“ dodala.

Ona cesta jí přinesla velmi úspěšnou loňskou sezonu a také tu letošní, která sice je o něco slabší, ale přesto Strachová drží krok s nejlepšími. Před týdnem v Kalifornii nestačila jen na suverénní Američanku Shiffrinovou.

Ze sportovního hlediska by byla škoda balit kariéru rok před olympijskými hrami. Pokud ovšem zvítězí mateřské pudy a opotřebovanost těla po letech vrcholového sportu, znamenalo by to v Aspenu loučení Šárky Strachové s jedinečnou kariérou.

Slalomářka z Ameriky hlásí, že už je vnitřně rozhodnutá, ovšem veřejnost se vše dozví až po jejím příletu do Prahy.

Jan Kaliba, Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme