Strachovou čeká závod za umělého osvětletní, pro číslo si jela na motorce

Lyžařka Šárka Strachová se v Rakousku na chvíli proměnila v motorkářku. Na silný stroj ji posadili organizátoři závodu Světového poháru ve Flachau při losování čísel na večerní závod, který se týká patnácti nejlepších závodnic seriálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Motorkářka Strachová čeká v před losováním startovních čísel | Foto: Jan Kaliba

Na pokyn hlasatele si Šárka Strachová nasadila helmu a úzkým koridorem se rozjela k pódiu. Lyže ale nepotřebovala, závodnice si tu pro startovní čísla vyrážely coby spolujezdkyně na motorce. O žádný adrenalin ale nešlo - třicet metrů se jelo krokem.

„Je to spíš na efekt pro diváky. Losování, zvlášť v Rakousku, je vždycky moc hezké, vždycky vymyslí nějakou specialitu. Před několika lety v Lienzu jsme si pro číslo musely vyšplhat po stěně,“ vybavuje si Šárka Strachová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přípravu Šárky Strachové před slalomem ve Flachau sleduje reportér ČRo Jan Kaliba

Před pěti lety ovšem začala vyklízet pozice, z nejlepší patnáctky slalomářek po čase vypadla a losování se jí netýkalo.

Teď znovu patří do nejvýše nasazené sedmičky, takže má zaručené výhodné nízké startovní číslo.

„Je to hrozně fajn pocit být v té nejlepší skupině. Poslední roky jsem bojovala s tím, že jsem si nevěřila, že na to mám a patřím mezi nejlepší holky, tohle je hezká injekce pro sebevědomí,“ těší českou slalomářku.

Sebevědomí si může posílit dnes v závodě, který se pojede večer, což pro ranní ptáčata, jakými alpští lyžaři jsou, znamená obrátit denní režim naruby.

Šárka Strachová si pro startovní číslo dojela na motorce | Foto: Jan Kaliba

„Je naprosto jiný. Člověk musí zpomalit svůj rytmus i metabolismus a trošku se připravit,“ uvědomuje si devětadvacetiletá rodačka z Benecka.

„Plánuju si dopoledne zajít do posilovny, abych se trochu protáhla a zahřála na večer,“ má jasný program Šárka Strachová, která do prvního kola slalomu vyjede s číslem 4 z motorkářského losování.

Závod ve Flachau začíná deset minut před šestou hodinou večer, o vítězce dvoukolového slalomu bude jasno až okolo půl desáté.

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme