Stříbrný Moravec: Vysněné zlato bylo blízko, ale i tak super pocit

Ondřej Moravec už se pomalu radoval ze svého prvního individuálního zlata na světové akci, nakonec ale získal stříbro. Český biatlonista skončil ve vytrvalostním závodě druhý, když ho o pouhé tři vteřiny porazil Američan Lowell Bailey. Rozhodující rozdíl vznikl v posledních metrech závodu, přiznal stříbrný medailista v rozhovoru těsně po konci závodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Moravec | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Ondřeji, jaký to pro vás byl závod?

Je to super pocit. Sice byla vysněná zlatá medaile blízko, ale i tak jsem strašně spokojený. Dneska si tady „kdyby“ mohl říct kdokoli, ale na to se nehraje. Medaile se určitě strašně počítá. Konečně se mi podařilo dát čtyři nuly na dvacku. To jsem ještě nikdy nedal.

Moravec má stříbro. Vytrvalostní závod zvládl bez jediné chyby

Číst článek

Je to pro vás potvrzení, že jste si do Hochfilzenu přivezl velkou formu?

Rozhodně. Pořád je přede mnou ještě jeden závod, kde to bude strašně těžké. Ale pokud se psychicky připravím tak jako na dnešek, dá se s tím udělat spousta věcí.

Věřil jste, že by to dnes mohlo vyjít tak dobře?

Asi tak padesát na padesát. Psychicky jsem byl naladěný dobře, věděl jsem, že střelecky jsem schopný to zvládnout. Ale běžecká část pro mě nebyla to, co jsem si představoval. Dneska jsem se necítil tak dobře, jak bych chtěl. Ale bohužel takový je sport.

Jak jste prožíval čekání v cíli? Byly to velké nervy, nebo jste si užíval pocit, že medaile je doma?

Byly to nervy. Samozřejmě, kdo by nechtěl vyhrát na mistrovství světa? Ze začátku to vypadalo, že to dopadne, pak to nevyšlo v konci. Věděl jsem, že tam nejel to, co by bylo potřeba. Prostě už jsem na to neměl.

David Nyč, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme