Střídání sportů Ledeckou baví, lyže a snowboard bude dál kombinovat

Snowboardistka Ester Ledecká má za sebou životní sezonu. Stala se mistryní světa v paralelním slalomu a v celkovém hodnocení světového poháru alpských disciplín skončila třetí. Ale samotné trofeje a medaile prý mladou šampionku ani tolik nezajímají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká postoupila z kvalifikace paralelního slalomu | Zdroj: Reuters

„Podle mě je důležité, co si z toho závodu odnesu, co mám za pocity. To je cennější než nějaká medaile,“ popisuje Ester Ledecká, která se po lednovém triumfu na světovém šampionátu a dvou vítězstvích v závodech světového poháru, zařadila mezi nejužší špičku.

Elitní snowboardistky v ní tak mají stále větší soupeřku, ale na vztazích mezi závodnicemi se to nijak negativně neprojevilo.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Ester Ledeckou mluvil v závěru její životní sezony reportér ČRo Jakub Marek

„S někým z nich bych si i na kafe zašla, ale není prostor. Nemyslím na ně jako na kamarádky, ale jsou tam skvělé holky. Oproti lyžování za mnou přijdou a pogratulují po každém závodě. Ještě to myslí upřímně. Vědí, že za nimi přijdu příště já. Tenhle systém se mi strašně líbí,“ těší Ester Ledeckou.

Snowboardovou sezonu sice zakončila až 25. místem v německém Winterbergu, ale udržela celkové třetí místo ve Světovém poháru a následujících týdnech plánuje ještě vyrazit na lyžařské závody do Slovinska, Francie a Norska.

„Pro zábavu jsou nejlepší závody, takže pro mě je sranda jezdit od závodu k závodu. Když nemám snowboardové závody, jedu na lyže a fakt se nezastavím,“ říká mistryně světa Ester Ledecká, která by si ráda zazávodila v příští sezoně i ve Světovém poháru alpských lyžařů.

„Dřív trenéři hodně tlačili, protože jim přišlo, že je nesmyslné, abych dělala dva sporty, ale furt jsem si to prosazovala a dostala jsem se do momentu, kdy si všichni myslí, že mi lyžování ke snowboardu pomáhá a naopak. Už se všichni uklidnili,“ dodává snowboardistka a také lyžařka Ester Ledecká.

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme