Šumavská třicítka láká na krásný závod i účast známých osobností

Odhodlání, teplé oblečení a dobrá nálada by neměla chybět nikomu, kdo chce závodit v Šumavské třicítce. Druhý ročník závodu běžkařů začne už dnes v Nové Peci a až do neděle se na okruhu vystřídají malí i velcí lyžaři. Kdo by si chtěl doma na poličce vystavit dřevěnou medaili právě ze Šumavské třicítky, může se přihlásit ještě dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běh na lyžích | Foto: Roby Trab, Santa Caterina Valfurva

Kdo nemá běžky, zoufat nemusí, na závodech mu vše půjčí. První na trať vyběhnou dnes dopoledne děti, hlavní závody mužů a žen jsou naplánované na zítřek od 11 hodin.

Na běžkách se prý skvěle hubne, a to hlavně v partiích, které trápí ženy, což je možná inspirace, proč se do Šumavské třicítky přihlásit…

Šumavská třicítka správně napovídá, že ty nejzdatnější čeká závod na třicet kilometrů klasicky. To je kategorie mužů, ženy mají trasu dlouhou patnáct kilometrů a děti od jednoho do třech podle věku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šumavská třicítka láká na krásný závod i osobnosti běžeckého lyžování

Na závodech bude také řada olympioniků - Květa Pecková-Jeriová, Pavel Benc, Jan Kůrka a síly s nimi může změřit kdokoli. Přihlásit se dá ještě dnes, buď elektronicky na email prihlasky@sumavska30.cz, nebo osobně nejpozději třicet minut před startem.

Sladká odměna nikoho nečeká, zato jsou podle jedné z organizátorek Kristýny Štěrbové připraveny ryze šumavské odměny.

„Během pátečních závodů bude vítěze jednotlivých kategorií dekorovat olympijský vítěz z Mexika Jan Kůrka. Sobotní závod bude zase patřit Květě Peckové-Jeriové a Pavlu Bencovi, kteří budou rovněž dekorovat šumavskými medailemi, které jsme nechali vyrobit přímo na Šumavě. Oceněná budou vždy první tři místa.“

Start závodů je v Nové Peci u parkoviště Horské služby. Letos se závody pojedou na pětikilometrovém okruhu, a tak si i diváci přijdou na své. Třeba muži, kteří mají závod na 30 km, projedou startem hned šestkrát.

Tereza Jelínková, Romana Kostohryzová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme