Super-G vyhrál na MS Rakušan Reichelt, Bank po chybě nedojel

Rakousko získalo na mistrovství světa alpských lyžařů druhou zlatou medaili. Po triumfu Anny Fenningerové v superobřím slalomu vybojoval první místo ve stejné disciplíně i Hannes Reichelt. Druhý skončil Kanaďan Dustin Cook a bronz patří Francouzi Adrienu Theauxovi. Český reprezentant Ondřej Bank závod nedokončil.

Rakušan Hannes Reichelt vyhrál superobří slalom na MS v Beaver Creeku

Rakušan Hannes Reichelt vyhrál superobří slalom na MS v Beaver Creeku | Zdroj: Reuters

Bank ztrácel už v horním mezičase, po kterém figuroval až ve třetí desítce. Ve spodní části mu ustřelila spodní lyže, minul následující branku a byl diskvalifikován.

Čtyřiatřicetiletý sjezdař tak nenavázal na deváté místo z této disciplíny na olympijských hrách v Soči.

Reichelt sice udělal na závěrečném skoku chybu, po které se dostal smyku a ztratil rychlost, ale díky skvělé jízdě z horní části první příčku uhájil. Triumfem se stal nejstarším mistrem světa v alpském lyžování v historii. Reichelt získal zlato ve věku 34 let a 215 dní, dosavadním rekordmanem byl Švýcar Didier Cuche.

Rakušan v konečném pořadí porazil o 11 vteřin překvapení závodu Kanaďana Cooka, jenž dosud v super-G bodoval jen pětkrát v kariéře.

Bank je po nedokončeném super-G rád, že chytil rytmus před dalšími závody

Zklamáním naopak skončil superobří slalom pro domácí hvězdu Bodeho Millera. Zkušený Američan, který se vrátil k závodům po operaci vyhřeznuté ploténky, měl ještě na posledním mezičase náskok 12 setin na prvního muže, ale krátce před cílem zachytil rukou o branku a skončil na zemi.

Držiteli šesti olympijských medailí hrana jedné z lyží způsobila hlubokou tržnou ránu na noze v horní části pravého lýtka.

Na nejlepší výsledek z českých lyžařů dosáhl Kryštof Krýzl, který dojel pětatřicátý se ztrátou 3,19 sekundy na vítězného Reichelta. Martin Vráblík skončil dvaačtyřicátý.