Suverénka Rieschová drtí svou kamarádku Vonnovou

Němka Maria Rieschová, pak dlouho nic a teprve potom zbytek světa. Tak vypadá po šesti závodech pořadí ženské části Světového poháru v alpském lyžování. Tři roky sjezdařkám kralovala a Velký křišťálový glóbus pravidelně získávala Američanka Lindsey Vonnová.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anja Pärsonová a Maria Rieschová po superkombinaci

Anja Pärsonová a Maria Rieschová po superkombinaci | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Vypadá to ale, že v letošní sezóně její dominance skončí. Starší ze sester Rieschových je zatím výtečná ve všech disciplínách a celkově stejně nedostižná jako právě Vonnová během předchozím zim.

Slalom, nebo sjezd, je mi to jedno. Takový vzkaz posílá soupeřkám Maria Rieschová svými výkony v letošní sezóně. Vítězství v nejtechničtější disciplíně jí dvakrát o fous uniklo - v Levi ji těsně porazila Rakušanka Schildová, v Aspenu Švédka Holmnerová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Suverénka Rieschová drtí svou kamarádku Vonnovou

A tak si to sympatická Němka vynahradila v závodě, do kterého její dvě přemožitelky vůbec neodstartovaly. V prvním sjezdu sezóny v kanadském Lake Louis Rieschová znovu přesvědčila o své lyžařské všestrannosti.

,,Myslím, že jsem dokázala držet správnou stopu, technicky se mi jízda povedla. Trochu horší to bylo ve spodní pasáži, ale naštěstí jsem tam zas tolik neztratila. Ovšem horní část trati jsem zvládla opravdu dobře,“ liboval asi Němka.

Jela tak dobře, že to stačilo i na mistryni světa a olympijskou vítězku ve sjezdu Lindsey Vonnovou, byť jen o dvanáct setin sekundy. Američanka tím přišla o šestou výhru v lakelouiském sjezdu v řadě a její manžel Thomas Vonn o další důvod k oslavě - tím prvním totiž byly pětatřicáté narozeniny.

Zato ve stejný den v roce narozený Marcus Höfl, přítel vítězky Rieschové, dostal pěkný dárek navíc. ,,Jo, narozeniny měl Lindsyn manžel i můj přítel. Vyšlo to pěkně na den prvního sjezdu, tak jsme si dali sklenku šampaňského na počest oslavenců i velkého závodu.“

Ano, Maria Rieschová s Lindsey Vonnovou jsou velké soupeřky, ale ještě větší kamarádky. Američance ale na rozdíl od Němky vstup do sezóny nevychází podle představ.

Rieschová vede celkové pořadí Světového poháru o závratných sto třicet osm bodů, oproti šesté Vonnové jich má více než dvojnásobek. Ještě dnes večer ale bude mít obhájkyně Velkého křišťálového glóbu šanci na odvetu, v Lake Louis se totiž pojede ženský sjezd znovu.

Bez Záhrobské

,,Půjdu a zkusím to Marii vrátit. Na téhle trati jsem se vždycky cítila výborně, pokaždé se sem ráda vracím. Je tu velmi příjemné prostředí, všichni jsou ke mně moc milí, každý mluví i rozumí anglicky, připadám si tu jako doma. To je zkrátka kouzlo Severní Ameriky,“ těší se Vonnová.

Lindsey Vonnová má ještě dvě příležitosti, aby prostředí amerického kontinentu využila ke svému prvnímu vítězství této zimy v závodě Světového poháru. Po sobotním druhém sjezdu čeká lyžařky v Lake Louis ještě nedělní super G.

To se obejde bez Šárky Záhrobské, která sice po slalomu v Aspenu za oceánem zůstala, ale místo závodění piluje především slalom a obří slalom v Nakisce, kde se připravovala i na letošní olympijské hry.

Pokud promění v realitu své úvahy o tom, že vynechá i následující závody ve Svatém Mořici, postaví se Záhrobská na start až těsně před vánočními svátky ve Francii.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme