Světový pohár v Novém Městě by mohl stihnout i Bauer, naopak Vrabcová Nývltová je vynechá

Už po dvacáté přivítá o víkendu Nové Město na Moravě závody Světového poháru v běhu na lyžích. Před startem se hovoří především o dvou českých reprezentantech - Lukáši Bauerovi a Evě Vrabcové Nývltové. Oba se objevili v nominaci, jenže šanci zazávodit si ve Vysočina Aréně má pouze prvně jmenovaný. I když ani jeho situace není ideální.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer na mistrovství světa ve Falunu v závodu na 15 km volně | Foto: czech-ski.com

„Postihla ho v letošní sezoně dvě zranění, několikanásobná zlomenina palce, teď ta žebra. Ale Lukáš se dává dohromady, snaží se. Včera jsem s ním byl na tréninku, lyžoval. Takže si myslím, že jeho šance na start v Novém Městě je,“ poslal optimistickou zprávu do světa trenér české mužské reprezentace Lukáš Krejčí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Světový pohár v Novém Městě možná stihne běžkař Lukáš Bauer, mezi ženami se naopak nepředstaví Eva Vrabcová Nývltová

Šance sice existuje, ne však stoprocentní. Sám Lukáš Bauer by se měl vyjádřit ve čtvrtek dopoledne. „Je po absolvování dvou těžších tréninků a v podstatě dva dny po tréninku. Takže šance tady je. Nedokážu říct kolikaprocentní, ale můj osobní názor je, že se Lukáš v Novém Městě objeví,“ uvedl Krejčí.

Podle něj přijede už kvůli prostředí a atmosféře, kterou závody slibují. „Nové Město byl podle mě jedním z motivů, proč Lukáš pokračoval v kariéře i po tom skvělém výsledku ve Falunu. Takže si myslím, že to je takovou jeho motivací dát se dohromady,“ dodal Lukáš Krejčí.

Naopak kouč ženské reprezentace Petr Steinbach nemá příznivé informace o víkendovém startu Evy Vrabcové Nývltové. Do letošního Světového poháru by po zdravotních problémech s metabolismem ale zasáhnout přece jen mohla.

„Byla na rekondičním pobytu na Kanárských ostrovech. Myslím si, že do Světového poháru se určitě chce vrátit, dělá pro to v podstatě úplné maximum. Tento týden byla už i na lyžích, teď je myslím na tréninku na Mísečkách,“ popsal.

„Samozřejmě, pokud všechno dobře půjde, Eva nastoupí zpátky do Světového poháru, co nejdřív to bude možné,“ dodal.

Nic ale není podle něj možné uspěchat. „Pro mě je důležité, že je Eva zdravá, že trénuje a že se připravuje směrem ke Světovému poháru. A věříme pevně, že naskočí do toho ještě v letošní sezoně,“ uzavřel Steinbach.

Program Světového poháru zahájí v pátek od 12 hodin do 16.30 oficiální tréninky. Závodní program odstartuje v sobotu ve 12.45 závodem žen na 10 km a ve 14.15 vyběhnou muži k závodu na 15 km. V neděli odstartuje v půl jedenácté štafetový závod žen a ve 12 hodin štafetový závod mužů. Vstup na závody bude zdarma.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme