Ta rána mě mrzí, lituje promarněné šance na medaili Moravec

Druhá česká medaile z biatlonového mistrovství světa byla blízko. Ondřej Moravec běžel ve vytrvalostním závodě v Novém Městě na Moravě nejrychleji ze všech, ale dvě chyby na střelnici ho o cenný kov připravily. Stačilo sestřelit o jeden terč víc a bral by dokonce zlato.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistrovství světa v biatlonu 12. února v Novém Městě na Moravě, trénink mužů. Na snímku je Ondřej Moravec.

Mistrovství světa v biatlonu 12. února v Novém Městě na Moravě, trénink mužů. Na snímku je Ondřej Moravec. | Zdroj: ČTK

Ondřej Moravec měl při slavnostním ceremoniálu pro nejlepších šest mužů zdaleka největší aplaus. Na mistra světa Martina Fourcada se ale koukal přece jen trochu smutně. Na jeho místě mohl stát on.

„Ta rána mě mrzí, ale na střelnici to nebylo úplně to, co bych si představoval, ale jsem spokojený. Medaili už odsud mám, z individuálního závodu by to bylo lepší, ale bohužel, takový je biatlon,“ usmíval se osmadvacetiletý biatlonista.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dvě chyby na střelnici připravily biatlonistu Ondřeje Moravce o medaili z mistrovství světa

Možná proto, že i tak dosáhl na svůj největší individuální výsledek na světovém šampionátu. Možná proto, že už dobře ví, co je to přijít o vítězství na poslední střelecké položce. Přihodilo se mu i v Östersundu v prvním vytrvalostním závodu sezony.

„Několikrát jsem to už letos zvládnul, ale tady jsem si tu medaili bohužel ‚prostřílel‘, no…“

Když Ondřej Moravec druhý pokus při poslední zastávce na střelnici nezvládl, dalo se na tváři trenéra Ondřeje Rybáře vyčíst zděšení. Ale po závodě už svému svěřenci tuhle chybu nezazlíval.

„Samozřejmě mu hlavou muselo běžet, co se může stát, ale byla to druhá rána, kde to není nic takového, že by o ni třeba musel začít bát. Nevytýkal bych mu to, je to položku, které se zase nelekl, dostřílel to potom bezchybně, spíš lituju té ležky.“

Ondřej Moravec bude moct na individuální medaili naposledy zaútočit v nedělním závodě s hromadným startem pro třicítku nejlepších biatlonistů, ještě předtím ho v sobotu čeká štafeta. Tu dnes mají od čtvrt na šest na programu ženy včetně českého kvarteta Vítková, Soukalová, Landová, Tomešová.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme