Takový návrat jsem ani nečekal, říká skokan na lyžích Roman Koudelka

Skokan na lyžích Roman Koudelka se úspěšně vrátil na skokanské můstky. Poprvé po vážném pádu minulý čtvrtek v Harrachově závodil ve Světovém poháru a vedl si velmi dobře. Ve švýcarském Engelbergu skončil sedmý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skokan na lyžích Roman Koudelka | Foto: Tomáš Kohout

"Před závodem mi bylo docela dobře, protože jsme byli v týdnu trénovat v rakouském Ramsau. Tam jsem udělal čtyři skoky, které vypadaly slušně. Ve Švýcarsku jsem šel do závodu s klidnou hlavou a jsem rád, že to takhle dopadlo," řekl Radiožurnálu Roman Koudelka.

Nedá se tedy říct, že by se vám před prvním ostrým skokem klepaly ruce nebo dokonce kolena?

Určitě ne, byl jsem docela klidný. Trochu jsem tam zpozdil odraz, což mě mrzelo, ale se sedmým místem jsem spokojený, takový návrat jsem ani nečekal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Jana Kaliby se skokanem na lyžích Romanem Koudelkou

Když si to vezmeme postupně, už první skok vás musel uklidnit, byl dlouhý 127 a půl metru. Nebo už jste si všechno dokonale osahal při tréninku, ve kterém jste předvedl nejdelší skok ze všech?

Trénink mi sedl výborně a zvedl mě psychicky. Ale jak jsem říkal, první skok byl hodně zpožděný, mrzelo mě to hlavně kvůli druhému kolu. I lepší skokani tam měli lepší podmínky, mně pak chyběly metry. Ale jsem spokojený a doufám, že to bude stoupat.

První kolo bylo hodně vyrovnané, i přes váš špatný odraz, o kterém jste mluvil, jste byl devátý s malou ztrátou na stupně vítězů. Na jaké umístění jste si v tu chvíli troufal?

Troufal jsem si na první desítku, byl to spíš můj sen. V té chumelenici a větru, který se tam točil, se mohlo stát cokoliv. Nakonec jsem rád, že to tak dopadlo.

Právě ono cokoli postihlo Rakušana Gregora Schlierenzauera, který po prvním kole vedl, ale po zkažené druhé části závodu se propadl až na jedenácté místo, při dopadu měl dokonce i karambol. Jak jste to vnímal?

Určitě to byla škoda, protože pád až na dojezdu je pro skokana takový smutný. Ale dopad byl dneska opravdu hodně zasněžený a každá chybička byla potrestaná.

Jjak se vám zamlouvají čtyři Češi v bodované třicítce? Připomeňme, že kromě vás to byli ještě 15. Lukáš Hlava, 20. Jan Matura a 28. Jakub Janda.

Myslím, že je to výborné. Je vidět, že tým je opravdu nahoře. Kluci měli podle mě na lepší výsledek, ale dokud je to ve třicítce, je to výborné.

Alena Benešová, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme