Takový rachot není ani v Německu, chválí Moravec fanoušky. Osmé místo je nad plán

Čeští biatlonisté zahájili domácí Světový pohár umístěním v elitní desítce. Ondřej Moravec neudělal na střelnici ani jednu chybu a ve sprintu skončil v Novém Městě na Moravě osmý. Atmosféra, kterou vytvořilo přes 25 tisíc fanoušků, ho trochu znervózňovala a byl rád, že se mu nerozklepala kolena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úspěšný víkend českého biatlonu završil Ondřej Moravec | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

„Je to super výsledek. V osmé místo jsem skoro ani nedoufal. Říkal jsem si, že by desítka byla super, osmé místo je nad plán. Škoda 'ležáku'. Tam jsem nechal spoustu vteřin, protože jsem si to neskutečně hlídal,“ zalitoval po dojezdu sprintu v Novém Městě na Moravě Ondřej Moravec.

Přehrát

00:00 / 00:00

První dojmy Ondřeje Moravce po úspěšném sprintu získal reportér ČRo David Nyč

Střelba byla bezchybná, takže se vám nijak nerozklepala kolena z kotle na stadionu?

Naštěstí jsem při první položce ležel, tam jsem trošku nervózní byl a hlídal jsem si to. Na stojce už jsem si věřil. Vystřelil jsem dvě rány, věděl jsem, že to je dobré, takže už jsem to odstřílel v rytmu. S tím jsem spokojený.

Takže vás diváci vyhecovali? Někoho by to mohlo svazovat.

Člověk si říká, že si nastaví hlavu, aby to bral pozitivně a pomohlo mu to. Ale pak když sem přijede… Takový rachot není ani v Německu. Je to neskutečné, jsem rád, že jsem se s tím dokázal vyrovnat.

Už v Pokljuce jste naznačil, že forma stoupá. Tady je to ještě lepší. Cítíte se výrazně lépe než v Östersundu?

Rozhodně. Dnes to už i po běžecké stránce bylo lepší, nebyl jsem nijak svázaný. Hlavně v Östersundu jsem měl smíšené pocity. Při tréninku jsem se cítil strašně dobře, pak přišel závod a zbytečně jsem o tom přemýšlel.

Moravec v novoměstském sprintu dojel osmý, Fourcade odčinil trestné kolo a vyhrál

Číst článek

Včera mi říkal pan Bolek, náš biochemik, že to mám vzít, jako když jdu do Kolbenky a prostě jet. Člověk o tom nesmí výrazně přemýšlet.

Co tento výsledek znamená pro sobotní stíhačku?

Hrozně se na ni těším. Ty dvě, co jsem odjel, byly úplně super. Moje pozice v nich ale byla úplně jiná.

David Nyč, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme