Taneční pár Myslivečková, Novák na MS skončil po krátkém programu

Své účinkování na světovém šampionátu zakončil český taneční pár Lucie Myslivečková a Matěj Novák. Po dvou nepříjemných pádech Nováka skončili v krátkém programu na celkovém 22.místě, s čímž ani jeden z nich v rozhovoru s Michalem Jurmanem spokojený být nemohl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krasobrusleni | Foto: Wikimedia Commons

Jak byste zhodnotili krátký program na MS? Matěji vy jste dvakrát upadl, co se tam stalo? Do té doby to vypadalo, že jízdu jedete tak, jak máte…


Odjeli jsme valčík, byli jsme spokojení. I druhou část jsme začali dobře, ale pak vůbec nevím co se stalo. Spadl jsem dozadu a najednou se válím na břiše.

Přehrát

00:00 / 00:00

S tanečním párem Myslivečková Novák si na MS povídal Michal Jurman

Po nervózní kvalifikaci jste doufali, že vás už nebude svazovat, že bude jen lépe, ale nebyla náhodou nervozita i dnes tím důvodem, proč jste se nepředvedli podle představ?

Doufali jsme ve zlepšení, většinou to po pádu tak bývá. Bohužel musím přiznat, že jsem byl opět nervózní, i když jsem si to nepřipouštěl. Začalo to dobře, říkal jsem si v pohodě a už to bylo.

Nakonec jste od rozhodčích obdrželi pouze 45 bodů. Je to nejhorší krátký tanec v sezoně?

Lucie Myslivečková: Výkonem určitě ano, ale jestli bodově to nevím, možná nám technické komponenty zvedli kvůli tomu, že je to světový šampionát. Výkon opakuji byl ale nesrovnatelně nejhorší.

Matěj Novák: Takhle jsem soutěž tímto způsobem nepokazili, snad jsme si to vybrali teď.

Co ale nejvíc mrzí? Je to třeba smutek ve tváři vašeho trenéra, který byl patrný?

LM: Pro nás je to jedna z nejhorších věcí kterou teď budeme muset překonat a snažit se jít dál.

Přesto kdybyste měli zhodnotit sezonu, připomenu vaše 10. místo z evropského šampionátu, jak se na ten uplynulý rok koukáte?

MN: Grand prix sérii jsme zajeli celkem dobře, moc jsme nekazili. První místo jsme brali v Záhřebu, mistrovství republiky jsme taky odjeli parádně i spoustu dalších závodů. Na mistrovství Evropy jsme i po pádu byli spokojeni. Ale ten světový šampionát nás teď hodně mrzí. Hlavně kvůli trenérům a rodičům, kteří do nás dávají své úsilí.

LM: Nejhorší na tom je, že se jednalo o poslední a zároveň nejdůležitější závod sezony, podle kterého se rozhoduje. Mohlo se nám to přihodit jindy.

Pro vás je to druhé MS, dají se ty šampionáty srovnávat a nejen podle sportovního umístění?

MN: Myslím, že nedá. Vždycky je jiná sestava párů i jiné rozlosování.

Mistrovství světa v krasobruslení v Moskvě:

Taneční páry - po krátkém programu:
1. Virtueová, Moir (Kan.) 74,29, 2. Davisová, White (USA) 73,76, 3. Pechalatová, Bourzat (Fr.) 70,97, 4. Shibutaniová, Shibutani (USA) 66,88, 5. Bobrovová, Solovjov 65,88, 6. Ilinychová, Kacalapov (všichni Rus.) 65,51, ...22. Myslivečková, Novák (ČR) 45,02 - nepostoupili

Ženy - po krátkém programu:
1. Kim Ju-na (Korea) 65,91 b., 2. Andová (Jap.) 65,58, 3. Makarovová (Rus.) 61,62, 4. Czisnyová (USA) 61,47, 5. Leonovová (Rus.) 59,75, 6. Kostnerová (It.) 59,75.

Jakub Kanta, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme